MELDING BIJ DE GEMEENTE VAN DIEFSTAL DOOR DE DUITSERS Onderstaande brief, ingekomen bij gemeente Wieringermeer op 30 mei 1945, vonden wij in het Centraal Archief te Alkmaar. Plaatsing gebeurt met toestemming van de briefschrijver, de heer G. Boontjes te Wieringei'werf. Anna Paulowna, 25 mei 1945 M, De navolgende goederen werden door soldaten van de Duitsche Weermacht gestolen. In de nacht van 16 op 17 april om 12 uur werd er inkwartiering gevraagd, maar toen zij eenmaal binnen waren hebben zij onder dreiging met een revolver alles meegenomen wat eetbaar was: 2 hammen, samen 35 pond, anderhalve kaas, 7 flesschen olie, 4 pond boter en 2 pond vet. De volgende dag, nadat wij om halfdrie waren vertrokken, werd het volgende ook door de Moffen gestolen: 3 mud tarwe, 80 kg groene erwten, 1 tourfiets, merk "Haas", bruin gelakt en nikkelen velgen, VT-lamp, 1 luidspreker, 2 lakens, heeren onderkleding, lumbert jack, werkkleding: jas en broek, 2 polshorloges, fototoestel, geheel compleet met statief en ontspanner, borden, lepels en vorken, 2 hemden en 2 onderbroeken, 1 trui, 1 grote koperen petroleum lamp en een kleine lamp. Verder werd er geheel vernield een zes-lamps radiotoestel, merk "Philips", van het dressoir waren de deurtjes ingetrapt, boekenkast stukgeslagen en 60 boeken in stukken gescheurd. En misschien nog vele andere dingen, welke we niet meer konden nagaan vanwege het hooge water. De fiets werd door mij zelf gezien te Den Oever, bereden door een Mof op 19 april. Hetzelfde is ook gebeurd bij P. J. Zijlmans en G. Westerlaken. Het is door een ooggetuige gezien, namelijk J. Provoost, Klieverweg. Het is alles weggereden met het jachtwagentje van Zijlmans, welke is teruggevonden te Oosterland. Hopende dat er nog iets gedaan kan worden om mijn fiets terug te krijgen, welke voor mij onmisbaar is. Aldus naar waarheid opgemaakt. Anna Paulowna, 25 mei 1945. Rneesweg 18. w.g. G. Boontjes 35

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 35