MEVR. BOLASWAWA M. W. HUIZINGA - SERD CKA What's in the name? Op woensdag 15 oktober j.l. speelde de Nijmeegse voetbalclub N.E.C. een UEFA cupwedstrijd tegen het Poolse Wisla Krakow. Bij het zien van die wedstrijd op t.v. viel mij op - wat mevrouw Huizinga mij eerder vertelde- dat voor mannen de achternaam eindigt op "ki". Bij bijna alle Poolse spelers was dat het geval. Bij vrouwen daarentegen eindigt de achternaam op "ka". Vandaar de naam "Serdecka" voor mevrouw Huizinga. Zij heeft echter ontzettend veel problemen gehad bij de aanvrage van een visum voor Polen, omdat haar in haar paspoort ten onrechte de naam "Serdecki" was gegeven. Na veel gesteggel hierover werd deze kwestie uiteindelijk voor de rechtbank in Leeuwarden opgelost. Een bewogen jeugd Aan een tafel in de achterkamer op Patrijsstraat 22 te Wieringerwerf heb ik een gezellig praatje met een vrouw die pas in 1964 in de Wieringermeer komt wonen. Zij is dan 44 jaar oud en heeft dan al een zeer bewogen leven achter de rug. Bolaswawa, kortweg "Bola" genoemd, komt in 1920 ter wereld vlakbij de Poolse stad Posnan, de grote stad op de lijn Berlijn - Warschau, in een gezin met acht kinderen. Voor Poolse begrippen had het gezin het goed, want haar vader had een betaalde baan bij een schoenenfabriek. Op onderstaandeenigszins beschadigde foto uit 1925 zien we Bola tussen haar twee oudere zussen zitten. De oudste zus was muziekpedagoge geworden na haar conservatoriumopleiding. 30

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 30