de vorm van een kistje met kersen uit de Betuwe, in Slootdorp bezorgd. Eenmaal werd er een geval van polio geconstateerd in het woonwagenkamp. Daar was niemand van de bewoners tegen ingeënt. Na melding van de poliobesmetting bij de gemeente Wieringermeer en bij de Inspecteur van de Volksgezondheid hebben zij alle bewoners van het kamp gratis ingeënt. Typisch Wieringermeer Anders dan elders was niet alleen de uitgestrektheid van het werkterrein van de beide artsen Busé. Opvallend anders waren ook de patiënten, waarvan een groot gedeelte indertijd tijdens de crisisjaren z'n toevlucht zocht in de zich ontwikkelende Wieringermeer. Zij waren toegelaten na een nauwkeurige selectie, afkomstig uit alle delen van Nederland. "Echt de besten uit de provincie", weet de heer des huizes. Ieder had zo zijn gewoontes en eigenaardigheden meegenomen uit de streek van herkomst. Dat streekeigene was, naast het gesproken dialect, herkenbaar aan de manieren van doen. Ze moesten om die reden hun patiënten verschillend benaderen, of op een andere manier aanpakken. "Over het algemeen waren onze patiënten mondiger dan elders", weten ze nog goed. Die verschillen en verscheidenheid onder de patiënten maakten de omgang met hen boeiend en afwisselend. Arts ben je voor het leven Aan dit zeer arbeidzaam leven als arts kwam een einde per 1 januari 1993. De overgang naar de nieuwe fase in hun leven was in het begin moeilijk: "Eerder had iedereen je nodig en opeens niet meer!" Maar gelukkig, kwamen daar andere activiteiten voor in de plaats, zoals het reizen en het bezoeken van de kinderen. Bovendien volgen ze samen zo'n tien keer per jaar klinische cursussen en/of lezingen, want arts blijf je je leven lang. Een album, aangelegd na het afscheid in 1993, met foto's, kaarten en brieven, is de stille getuige van de grote waardering voor het doktersechtpaar Busé voor bijna 32 jaar medische zorg in de uitgestrekte Wieringermeer. Wjd. 29

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 29