,,CA In Middenmeer In de evacuatieperiode had Mien in Hoogwoud Piet Dam leren kennen, met wie zij in 1949 trouwde in het gemeentehuis te Lutje- kolhorn. Zij vonden woonruimte in de noodwoning bij W. van Maurik aan de Slootweg, bij wie Piet op het bedrijf ging werken. In 1953 kregen Mien en Piet een huis toegewezen in de Prof. Lorentzstraat in het dorp Middenmeer. Het was toen met de vele jonge stellen gezellig wonen in die duplexwoningen. Inmiddels was Piet in dienst gekomen bij boer Hamster, waar zijn schoonvader eerder ook had gewerkt. In 1954 werd Piet Dam beheerder van het verenigingsgebouw "Domi", Daarvóór was hij al koster in hetzelfde noodkerkje geweest. Vier jaar later begonnen Piet en Mien een café in de Torenstraat in de voormalige zaak met babykleertjes van de fam. Gerard Kleine. Deze overgang vond plaats omdat de tapvergunning die Piet had uit "Domi" moest verdwijnen. Het werden gezellige jaren in dat café Dam. Tien jaar later hebben Piet en Mien de zaak omgebouwd tot slijterij, waar zij drank aan de man brachten tot 1974. In datzelfde jaar werd Piet conciërge beheerder van de grote zalen nabij hotel "Smit" in dienst van de Stichting "De Oude Beurs". Dit werk bleef Piet Dam doen tot z'n pensioengerechtigde leeftijd. Kort daarna verhuisde het echtpaar Dam naar een knus en meer aangepast huis nabij De Kroonaard, waar Mien sinds het overlijden van Piet, eind 1999, alleen woont. Met andere pioniers legt Mien bijna dagelijks een kaartje in De Kroonwaard. Ennena ruim 71 jaar in de Wieringermeer verraadt de klankkleur van haar stemgeluid nog immer dat haar wortels eens lagen in het Brabantse land. Een kopie van de voor- en achterzijde van een suikerzakje van het toenmalige Café Dam te Middenmeer. Wjd. jGarafllrteefde 'KriaUisutker W. «,'QOftÓT CÖ. lelefeert 56500 21

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 21