Naar Mïddenmeer Vader Loozen, die na het graven van greppels en sloten als paardenknecht in dienst was van de Cultuurmaatschappij, verhuisde in 1940 naar het staatsbedrijf van boer Hamster aan de Alkmaarseweg. Aan die weg kwamen ze ook te wonen op nummer 32. Tegen het einde van de oorlog kwam familie uit Rotterdam, een gezin van vijf personen, bij hen inwonen. Eén van hen was nichtje Annie, toen twee jaar oud, die later in de jaren zestig hielp bedienen in café Dam aan de Torenstraat. (Menige zestiger van nu zal zich die 'mooie Annie' nog wel herinneren.) In Middenmeer werd Mien lid van het meisjeskoor van de R.K. kerk. Zij kreeg in die tijd orgelles van meester Dekker. Jarenlang heeft Mien orgelgespeeld tijdens diensten in het R.K. (witte) kerkje en later, na de onderwaterzetting in het noodkerkje, dat in 1954, toen de huidige R.K.kerk werd ingewijd het verenigingsgebouw "Domi" werd. Op onderstaande foto zien we het meisjeskoor voor de muur van de toenmalige R.K. kerk te Middenmeer. Mien Dam staat uiterst rechts op de bovenste rij. Tussen alle koorleden, (verplicht met hoed), zien we o.a. Truus, Mien en Aagje Groot, Lies van Est, Catrien Zeinstra, Hilda Timmerman, Corrie van Olst, Marie de Bakker en Fem Burger, (ook organiste). Onderwaterzetting Toen de Wieringermeer door de Duitsers onder water werd gezet week de familie Loozen uit naar Hoogwoud, waar ze op een boerderij niet zo erg welkom waren. Vandaar kwamen ze terecht op een bedrijfje aan de Limmerschouw, waarvan de eigenaar (NSB-er), was opgepakt. Vader Loozen verzorgde toen dat bedrijf. Na de tweede drooglegging van de polder kwam het gezin terug naar de Wieringermeer. Eerst woonde het een tijdje in de schuur bij Siebenga aan de Groetweg. Provisorisch waren in die schuur een kamer, een keukentje en twee slaapkamers gecreëerd. In 1948 verhuisde de familie Loozen naar de Brugstraat in Middenmeer. 20

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 20