Toen de school begon (augustus 1932) kwam Mientje in de vierde klas bij meester Hazeloop. De klasjes waren niet groot in het begin, maar maandelijks kwamen er een of meer kinderen van pioniers bij. Mien, die naar eigen zeggen, goed meekon op school, was naast de oudste ook de enige Rooms Katholieke leerling in de klas. Dat bleek telkens weer als de hoge heren van de Wieringermeerdirectie de klassen bezochten en bij vinger opsteken informeerden bij welk kerkgenootschap je al of niet behoorde. Omdat Mientje in het begin de enige katholieke leerling was van haar groep kreeg zij ook als eenling catechismusles van pastoor Braak. Later kreeg ze daarbij gezelschap van Harry van Vliet, de zoon van de echtgenote van de beheerder van hotel "Smit" te Slootdorp. Door de catechismuslessen, ook bij de pastoor aan huis, (op Brink no. 2), kwam Mientje in contact met de eerste huishoudster van de pastoor, Naantje van Oers. Op de foto hieronder uit 1933 voor de pastoorswoning staat huishoudster Naantje van Oers met v.l.n.r. Mientje Loozen, Marietje Evers en Marietje de Caluwé. Heel af en toe kwam er in die tijd familie op visite uit Brabant, zoals de familie Van der Veeke, die later ook in de Wieringermeer kwamen wonen en werken. Mientje kreeg elk jaar van het schoolhoofd, meester Heerink, tijdens de pinksterdagen extra dagen verlof om met het hele gezin een weekje in Lage Zwaluwe te vertoeven, "dat was ieder jaar een fantastische week", weet ze nog. Werken i.p.v. leren Na de lagere school - verder leren was er niet bij - vond Mien haar eerste werkhuis bij wijkzuster Schouten naast de Ned. Hervormde kerk, en een paar jaar daarna bij de familie Struik aan de Kerkstraat. Daarnaast werkte ze in de avonduren en op de zaterdagmiddag als schoonmaakster van de school, die ze een paar jaar daarvóór had verlaten. Later, toen de familie Loozen in 1940) richting Middenmeer verhuisde werd Mien hulp in de huishouding in het groeiende gezin van de familie Aalders. 19

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 19