De indeling van de woning op Kerkstraat 51 vond moeder Loozen maar niks. De woonkamer was gesitueerd aan de achterzijde, van waaruitje uitkeek, 's winters op een immense kale vlakte met enorme zandstormen, en 's zomers op de eindeloze roggevelden, die vlak bij je achterdeur begonnen en alzo je ieder uitzicht ontnamen. Dat was de reden dat het gezin Loozen enkele jaren later verhuisde naar Kerkstraat nummer 11. Dirk Zuidema en familie vertrokken eerder van daar naar een boerderij aan de Molenweg. In 1933 kwamen er in het gezin Loozen nog twee kostgangers inwonen. Het waren kennissen uit Brabant, nl. de gebroeders Glerum, boerenzoons uit Werkendam. Zij voelden zich eerder niet thuis in het voor de cultuurarbeiders opgerichte werkkamp bij de sluis in Slootdorp. Naar school Toen de 9-jarige Mientje in Slootdorp aankwam was zij uiteraard nog leerplichtig. Het duurde echter nog twee maanden voor de nieuwe Wieringermeerschool aan de Kerkstraat in gebruik kon worden genomen. Dit betekende dus een lange grote vakantie, en dat betekende weer dat het moeilijker was om vriendinnetjes te vinden. Uiteindelijk vond zij haar speelkameraadje in Marietje de Caluwé. Op de foto hieronder zien we de nieuwe 4-klassige Wieringermeerschool, (lagere school voor alle gezindten) te Slootdorp vlak voor de opening in augustus 1932. Het schoolplein moet nog worden gelegd. Enkele bewoners van de Kerkstraat poseren voor de fotograaf, w.o. Mien en Jo Loozen in het midden voor hun moeder. Op de achtergrond rechts zien we het houten gebouw van het Maatschappelijk Werk, waar mej. Olsder kantoor hield, en waar de nieuwkomers bij aankomst werden opgevangen. II •»- «i» f 1 - jÉ 18

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 18