In 1936 trouwt Anna Top met Renze van Sinderen, die ook bij de Cultuurmaatschappij werkte. Het jonge stel trouwde in Medemblik. (Slootdorp was toen nog ingedeeld bij de gemeente Medemblik.) Voor de ondertrouw gingen ze op de fiets naar de Radboudveste, maar voor de huwelijksvoltrekking bracht dominee Nijholt, (die woonde op de hoek Kerkstraat - Brink), bij wie Anna al een jaar in de huishouding hielp, het bruidspaar met de auto. Het jonge paar vestigde zich in De Haukes, (op Wieringen), omdat er voor hen nog geen woonruimte was in het eerste dorp van de Wieringermeer. In de oorlogsjaren verhuisden Renze en Anna naar de Meeuwstraat in Wieringerwerf. Daar betrokken zij de woning van de familie Smitstra. Dat hele gezin zat ergens in Friesland ondergedoken. Door de onderwaterzetting, (17 april 1945), kwam het inmiddels jonge gezin van Sinderen in Winkel terecht in een gymzaal, waar o.a. ook de familie Woudstra van de Dolfijnweg een tijdelijk veilig heenkomen had gevonden. Later konden de Van Sinderens wonen op de zolder bij een familie in Lutjewinkel. Een paar maanden later was er plotseling een vrijstaand huis voor hen in dat dorp beschikbaar. "Dat was een mooie tijd daar", weet Anna nog. "Ik heb er o.a. leren zwemmen, en tot op heden heb ik nog contact met mensen die destijds in die gezellige buurt woonden", vertelt de nu 88-jarige Anna van Sinderen. "Daarom wilde ik ook eigenlijk toen niet graag terug naar de Wieringermeer". Tijdens de evacuatieperiode belandt haar man, Renze, in de fouragehandel, (stro, hooi en bieten), bij Niek Klerk in Wijdenes. In 1947 keert Anna met haar gezin terug in de Kerkstraat (nr.3) te Slootdorp. Van daaruit bouwt Renze als fouragehandelaar een klantenkring in de polder op. Vele jaren later verhuist het gezin Van Sinderen, (met een zoon en dochter), naar de Koningin Wilhelminaweg, (de vroegere Slootweg), vlak in de buurt waar Anna destijds het stoffer en blik hanteerde in huize Van Harlingen. Al wat jaartjes woont Anna daar nu alleen. Een wekelijks uitje voor haar is het oefenen met het Bejaardenkoor van Slootdorp o.l.v. haar vroegere buurjongen, Leen Versluis, die haar daarvoor ophaalt en na afloop weer thuis afzet. Anna van Sinderen - Top woont nog steeds gezond en wel en met veel genoegen in wat eens het eerste dorp was in die kale Wieringermeer. Wjd. 15

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 15