Ook Anna aan het werk Al vrij kort na aankomst in de Wieringermeer vond Anna werk als huishoudster bij de moeder van Juffrouw Van Harlingen aan de Slootweg. Juf. Van Harlingen gaf les in een woonhuis vlak in de buurt van haar huis. In dat schooltje werden in het begin ook kerkdiensten gehouden voor alle gezindten afzonderlijk. In de eerste tijd was er weinig vermaak in het dorp voor de jongeren. Later werden er op de zondagavond bij de Hervormde kerk ontmoetingsavonden voor hen georganiseerd. Daarnaast ontmoette Anna leeftijdsgenoten tijdens de catechisatie bij dominee Finkensieper. Winkels waren er nog vrijwel niet toen Anna in Slootdorp aankwam. Mevr. de weduwe Meeuwsen, had een klein winkeltje in haar huiskamer aan de Kerkstraat ingericht. Voor boodschappen konden de eerste bewoners terecht in een woonschuit van een kruidenier uit Winkel. Die boot lag in het kanaal tegenover de Slootweg. Hieronder en foto van de Kerkstraat te Slootdorp in 1933 met de Gereformeerde kerk op de achtergrond. In 1939 werd dit kerkje gesloopt om er een grotere kerk met hoge toren, die later door de Duitsers werd gebruikt als uitkijktoren), voor in de plaats te bouwen. Op de foto hierna van de Slootweg in 1932 zien we de woonboot van de kruidenier aan de wal liggen, (de le mast). Het eerste huis aan de Brink, links, was de woning/pastorie van de eerste pastoor in de Wieringermeer, P. Braak. 'Vat was een leuke man", herinnert Anna zich. "Hij leerde bijvoorbeeld met veel geduld en gelach zijn huishoudster autorijden". 12

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 12