VAN DE REDACTIETAFEL Het is verheugend om te mogen constateren dat wij als redactie de "KRONIEK" van ons Ge nootschap samenstellen voor een steeds maar groeiend aantal leden. "Ga zo voort", lijkt ons in dit verband een goede leuze. In dit 2e nummer van de 11de jaargang hebben wij een grote diversiteit van artikelen opgenom en. Natuurlijk treft u de gebruikelijke rubrieken aan zoals o.a.: "Toen, 50 jaar geleden", "Ontvangen artikelen" en de namen van de nieuwe leden. Van mevrouw Anneke Wittink uit Wieringerwerf ontvingen we een verkorte versie van het door haar gemaakte werkstuk met de titel: "De geschiedenis van de Wieringermeer in straatnamen". Een verrassend document. We kijken terug naar de donkere jaren ('40 - '45) en doen authentiek verslag van een bominslag in Wieringerwerf op 1 juli 1940, terwijl Bas Blijdorp uit Middenmeer ons deelgenoot maakt van een "hondenvordering" door de Duitsers in 1944. Met Simon Schotte en Ewold Zuidema zijn we in de historie gedoken van twee bedrijven die beide in 1936 in de Wieringer- meer begonnen, respectievelijk Bouw en Aannemersbedrijf L. Schotte en Zn. te Wieringerwerf en "Loonbedrijf E. Zuidema" te Slootdorp. In de rubriek "Boekbespreking" schenken we aandacht aan het boek "Het Joodse werkdoip in de Wieringermeer" van de schrijvers Drs. H.B.J. Stegeman en Drs. J.R Vorsteveld, 1983. De heer M. van Langerak, tenslotte, vraagt of u met hem wilt meedenken over een ontweip van een pioniersmonument, dat in 2005 (75 jaar Wieringermeer!) te Slootdorp onthuld zou kunnen worden. Wij wensen u veel leesplezier. De redactie. 3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 5