40 TOEN: 50 jaar geleden. In deze rubriek doen wij verslag van feiten en gebeurtenissen die 50 jaar geleden, (dus in dit geval in 1953), plaatsvonden in de Wieringermeer. Als bron gebruikten wij de Wieringermeerbode. Jeugdnatuurwacht In mei 1953 werd de Jeugdnatuur- wacht Wieringermeer opgericht. Honderden kinderen ontvingen uit handen van burgemeester Loggers de insigne, voorstellende een hertenkopje omgeven door groen, als zichtbaar tekenen van hun lidmaatschap. Verkoop barak DE TERP Op 4 juni 1953 werd de houten barak op de Terp - voordien in gebruik als arbeiderskamp, als ULO-school en als lagere school (Don Boscoschool) - bij inschrijving verkocht. Status van de bromfiets In 1953 is men er nog niet uit welke de status in het verkeer moet zijn van de bromfiets. De bedoeling is de bromfiets onder de 50 cc op alle rijwielpaden toe te laten met een maximum snelheid van 20 km/u. "Wieringermeer sportdagen" In de jaren vijftig worden jaarlijks de "Wieringermeer sportdagen" georgani- seerd, waaraan alleen deelg enomen kan worden door sportverenigingen uit de Wieringermeer, w.o. gymnastiek-, handbal-, voetbal-, korfbalverenigingen en de Wieringermeeruiters. "Voor deze in de geest van de Olympische dag te houden driedaagse sportbeoefening in Wieringerwerf, Slootdorp en Midden-meer bestaat steeds een zeer grote belangstelling". Oranjevereniging Wieringerwerf De Oranjevereniging Wieringerwerf organiseert op 29 juni, de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard), traditioneel een Oranjefeestavond. Deze vindt plaats in een grote tent op het gazon van de Terpstraat. Een 200-tal leden van plaatselijke verenigingen treden in 1953 voor het voetlicht. De bonte avond staat onder leiding van de heer (meester) Jac. P. Burger. Verder treedt ook "Het Langedijker Cabaret" op. Verhoging posttarieven Per 1 juli 1953 worden de posttarieven verhoogd. Voor brieven tot 20 gram moet voortaan 7 cent (was 6 cent), worden betaald. Eerste bejaardenuitje Dankzij de opbrengst van een collecte en de medewerking van twintig autobezitters kon op 2 juli 1953 de eerste trip van de oudste inwoners van de Wieringermeer plaatsvinden.Vooraf- gegaan door een zijspan van de Rijks-politie en de meereizende huisarts, dokter Hoogkamer, en een ANWB-wegenwachter aan het einde van de stoet ging het richting Amsterdam en via Schiphol, Groenendaal, Egmond en Bergen weer terug naar hotel Smit in Middenmeer. De pokken De gevreesde volksziekte, de pokken, steekt in 1953 de kop weer op, (vooral in Korea en China). Uit voorzorg kunnen Wieringermeerders zich op 7 juli kosteloos laten in- of herinenten tegen deze ziekte. Cultuurweg Het gedeelte van de Hoornseweg vanaf de Alkmaarse brug langs de Westfriese vaart kreeg in augustus 1953 de naam Cultuurweg.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 42