VARIA In deze rubriek doet de redactie allerlei korte mededelingen. Ook vragen, korte opmerkingen en verzoeken uwerzijds kunnen in deze rubriek worden opgenomen. We willen graag dat de Kroniek een blad wordt van en voor alle leden. U kunt daartoe de redactieleden benaderen. Heeft u boeken of foto's, films, video's of andere materialen van historische waarde betref fende de Wieringermeer, laat het ons weten, of geef het ons in bewaring voor het nageslacht. Ook zelf geschreven (levens-)verhalen zijn hartelijk welkom. Delen daarvan kunnen, even tueel aangepast, geplaatst worden in onze Kroniek. Het Genootschapshuis aan de Brugstraat no. 11 in Middenmeer is iedere zaterdagmiddag voor publiek toegankelijk van 14.00 - 17.00 uur, en verder op afspraak, bijv. b.g.v. een fami liereünie. Ter plekke kunt u bijv. de archieven inzien en eventueel kopiëren, (€0,10 per stuk). Meene men naar elders, zult u begrijpen, niet toegestaan. 2003 is uitgeroepen tot "Jaar van de boerderij". Vanaf 1 mei tot 1 december 2003 is in ons Genootschapshuis een tentoonstelling te zien over de boerderijen in de Wieringermeer, de verschillende types en de naamgeving. De boreling voor wiens geboorte de weg met een sneeuwschuiver moest worden vrijge maakt, (zie foto Kroniek nr. 34), is waarschijnlijk Wim of Jan Rasing van de Zuiderdijkweg. Vier amateurschilders hebben het penseel ter hand genomen om een boerderij in de Wier ingermeer op het doek aan te brengen. De kunstwerken zijn te bewonderen in Het Genootsc hapshuis, (tot 1 december a.s.) Het Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer is een vereniging voor alle (oud-) bewoners van de polder, omdat we samen die geschiedenis maken. 10

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 12