De commissie heeft als doelstelling het gereed maken van een zodanig lespakket, dat het onderwijzend personeel hierop kan inhaken bij het geven van les over de plaatselijke c.q. regio geschiedenis aan de leerlingen van groep 8 en eventueel groep 7 met een uitloop naar de eerste klassen van het voortgezet onderwijs. Het beschikken over een computer met toebehoren in het Genootschapshuis is hierbij van groot belang. Excursie. In verband met de te geringe belangstelling voor een excursie, georganiseerd door het Genootschap, is in de jaarvergadering van 30 januari besloten deze voortaan niet meer te organiseren. Aanwinsten. Ook in 2002 werden er zeer veel foto's, documenten, attributen enz. aan het Genootschap aangeboden. Alle ontvangen voorwerpen worden geregistreerd en tevens in de eerste daarop volgende Kroniek opgenomen. Schenkers, die geen lid zijn, ontvangen eveneens een exemplaar van die Kroniek. Tevens ontving de vereniging het zeer uitgebreide en bijzondere archief van het begin van de Zuiderzeewerken van de heer A Metz uit Dronten en het duplicaat van de heer P Otten. Ook archiefstukken van de dorpsvereniging De Ruimte werden aangeboden.. Verdere activiteiten. De voorzitter en/of de secretaris waren, veelal op uitnodiging, bij tal van activiteiten/evenementen aanwezig. In 2002 werden op afspraak verschillende groepen, zoals van senioren, families enz. in het Genootschapshuis rondgeleid en eventueel dia's vertoond. Zo was ook groep 5 van de Titus Brandsmaschool met juffrouw Verbruggen op bezoek. Hiervan werden door de heer Cornelissen foto's gemaakt en verscheen een flink artikel in de Wieringermeerbode. Op de jaarlijkse Middenmeerse braderie; de kerstmarkt en andere evenementen was het Genootschap present. Het bestuur hoopt steeds meer belangstellenden, ook jongeren, in het Genootschapshuis te kunnen begroeten. Besluit. Het Genootschap tracht steeds meer belangstelling te kunnen verkrijgen zowel voor de bijeenkomsten als voor de openstelling van het gebouw op zaterdag. Tevens zal vooral na de huis-aan-huis bezorging van de Kroniek worden geprobeerd een flink aantal nieuwe leden te verwerven en dan wordt speciaal ook gedacht aan jongeren.Verder zal nader contact met de gemeente worden opgenomen nu het gemeentebestuur voortaan een speciale bijeenkomst voor nieuwe ingezetenen gaat organiseren. 6

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 8