Openstelling Genootschapshuis. Elke zaterdag tussen 14.00 uur en 17.00 uur is het Genootschapshuis voor een ieder gratis toegankelijk. De bezoekers wordt gratis een kopje koffie of thee aangeboden.Steeds zijn twee vrijwilligers aanwezig. Nagenoeg alle bezoekers zetten hun handtekening in het daarvoor bestemde boek. Soms met lovende woorden voor de tentoonstelling als wel de gezellige ontvangst en sfeer van deze middagen. Bij de uitgang van het gebouw staat een bord met een gelegenheid tot het deponeren van een gift. Zonder deze enthousiaste vrijwilligers kan dit Genootschapshuis niet open worden gesteld. Het schoonmaken wordt ook door vrijwilligers gedaan. Het bestuur wil al deze dames en heren van harte bedanken voor hun fantastische inzet. Vrijwilligers. Naast genoemde vrijwilligers is er een grote groep vrijwilligers, die de Kronieken, de convocaties enz. in de polder rondbrengen, maar ook over heel Wieringen. Er komen steeds meer nieuwe leden bij dus hun taak groeit mee. Door hun werk bespaart de vereniging een groot bedrag aan portikostenü Het bestuur is ook deze vrijwilligers zeer dankbaar voor al hun werk voor het Genootschap. Archiefcommissie. Deze commissie bestaat uit de dames: W Maris; I Biesheuvel, L van der Giessen; J Kooistra en M Kroon alsmede de heer C Meeuwsen als vertegenwoordiger van het bestuur. Deze enthousiaste dames verzorgen het archief, registreren, sorteren alle stukken, voorwerpen etc., die telkens aan het Genootschap worden afgestaan en geven alles een plaats. In de loop van 2002 kon, dankzij een gift van de Stichting De Brug een nieuwe complete computer met een bijbehorende kast worden aangeschaft. De archiefdames zijn nu tevens druk doende alles in deze computer in te voeren. Verder verzorgen deze dames wisseltentoonstellingen. In 2002 werd een tentoonstelling "Trouwen bij Oranje en trouwen in de polder" verzorgd. Daarna kwam de tentoonstelling "70 jaar Afsluitdijk" en nu loopt nog tot 30 april de expositie ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van ons Genootschap. Redactiecommissie. De redactiecommissie bestaat uit de heren W Datema en Mare Bischoff Tulleken alsmede de dames W Maris en C Kranenburg. In 2002 verschenen twee normale periodieken. De derde Kroniek was een speciale uitgave en werd in verband met het 10-jarig bestaan huis-aan-huis verspreid. Educatiecommissie. Op 15 juli werd de educatiecommissie geinstalleerd. Deze commissie bestaat uit de heren: C Keppel, voorzitter; S Veenstra, secretaris; C Meeuwsen; F. Spekreijse en W Datema alsmede de dames W Maris, archivaris van het Genootschap, en mevrouw J Galama - Kooien. 5

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 7