Jaarverslag 2002 van de secretaris. Het bestuur: de heer C Meeuwsen, voorzitter; de heer J Beentjes, vice-voorzitter; mevrouw AC M Teeling - Geers, secretaris; de heer L Stuveling, penningmeester; mevrouw C Kranenburg - Spaans; de heer S Veenstra en de heer N J Brugman. Leden: Op 1 januari 2002 telde het Genootschap 895 leden t.w. 599 leden, 287 gezinsleden en 9 instellingen. In de jaarvergadering van 30 januari 2002 is besloten de contributie vast te stellen op 15,00 per lid en voortaan niet meer de gezinsleden en de huisgenoten afzonderlijk voor f 5,00 lid te laten zijn. Hierdoor kwam het aantal leden derhalve op 608. Gedurende het jaar 2002 hebben we afscheid moeten nemen van: Mevrouw T Kok - Laan; de heer R Winters; mevrouw H J Mansholt - Postel; mevrouw Free van Liere - de Vries; de heer S Schoon; de heer J J van Willigen; de heer P J Bartelink en de heer C Biesheuvel. Op 31 december 2002 had de vereniging 679 leden. Ledenbijeenkomsten. Op 30 januari werd de jaarvergadering gehouden. De heer S Veenstra en mevrouw AC M Teeling - Geers waren periodiek aftredend en werden herkozen. Na de pauze werd een mooie film over de geschiedenis van Wieringermeer vertoond alsmede een leuke film van de Coöperatie CAW Wieringermeer over een excursie naaro.a. Zuid-Limburg. 19 maart hield de heer drs C C de Jong, verbonden aan het Westfries Museum te Hoorn, een lezing over het vierhonderd jarig bestaan van de Verenigde Oost- Indische Compagnie op 20 maart 2002. Dinsdag, 10 december, kwam de heer A Metz uit Dronten uitleg geven over de uitvoering van de diverse werkzaamheden zoals de Afsluitdijk door de Maatschappij van de Zuiderzeewerken, kortweg MUZ, genoemd. Na deze uiteenzetting kreeg burgemeester Spekreijse het woord en reikte aan de secretaris, mevrouw AC M Teeling - Geers, de door de gemeenteraad aan haar toegekende erepenning der gemeente Wieringermeer uit. Na de pauze werd een mooie videofilm in kleur over de Afsluitdijk vertoond. 3 Het jaar 2002 bracht voor onze vereniging veel werk te doen hetgeen van het bestuur maar ook van alle vrijwilligers veel tijd en energie vroeg.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 5