VAN DE REDACTIETAFEL In dit eerste nummer van 2003 treft u de stukken aan die tijdens de jaarvergadering op 11 februari j.l. werden behandeld. Nu het jaar 2003 is uitgeroepen tot "Het jaar van de boerderij" vindt u in deze uitgave een uitgebreid artikel over de typen boerderijen in de Wieringermeer. U bent van harte welkom om de tentoonstelling in ons Genootschapshuis vanaf 1 mei a.s. naar aanleiding van "Het jaar van de boerderij" te komen bezichtigen. Amateur-schilders dagen we uit om een Wieringermeerboerderij op het doek vast te leggen. We blikken ook even terug op de geschiedenis van de straks 70-jarige Vrouwenbond "Vrouwen van nu", één van de eerste verenigingen in onze polder. Interessant is het artikeltje dat wij overnamen uit het maandblad "De Plattelandsvrouw" van juli 1946, waarin de problemen bij terugkomst na de inundatie 17 april 1945) worden beschreven. In het Centraal Archief te Alkmaar vonden wij materiaal over een zeer matig bezoek aan de Beurs te Middenmeer op woensdag 14 mei 1941. Nog verderterug in de geschiedenis gaat het tweede artikel van de hand van Willem Ton over de geschiedenis van de mechanisatie van de landbouw in de beginjaren van de pas drooggevallen Zuiderzeepolder. Tijdens het naslaan van Wieringermeerbodes voor de rubriek "Toen: 50 jaar geleden" trof ons het grote medeleven van de Wieringermeerbewoners met de slachtoffers en nabestaanden van de Watersnoodramp op 1 februari 1953. Met Jan Karsten te Opmeer (nu 77 jaar), blikken we terug op zijn werken en wonen in de Wieringermeer. Een portret van de familie Meijer, die sinds 1941 in Middenmeer woonde, ontvingen we van mevrouw De Groot - Meijer uit Nieuwe Niedorp. In de "boekbespreking" lazen we voor u het boek "De Maaier waakt" van C.E. Pothast - Gimberg, uitgegeven in 1946. Een boek, dat eigenlijk niet mag ontbreken in de bibliotheek van onze basisscholen. Een prachtige foto, waarop met man en macht de Oostermiddenmeer- weg sneeuwvrij wordt gemaakt, opdat dokter Hoogkamer bijtijds bij een bevalling aanwezig kan zijn, (winter 1940-1941completeert dit nieuwe nummer van onze Kroniek. Als u bij het lezen van deze uitgave net zoveel voldoening beleeft als wij beleefden bij het samenstellen daarvan, dan zijn wij meer dan tevreden. De redactie. 2

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 4