TOEN: 50 jaar geleden. Nieuwe namen In januari 1953 wordt door de minister van Waterstaat en Verkeer de lijst van aardrijkskundige namen in het voormalige Zuiderzeegebied aangevuld. De afsluitdijk tussen Wieringen en Fries land heet nu officieel Afsluitdijk. Ook de uitwateringssluizen bij Den Oever en Kornwerderzand heten vanaf begin 1953 resp. de Stevinsluizen en de Lorentzsluizen. Openheid van bestuur Vanaf januari 1953 kunnen Wieringer- meerders voor het eerst in het bezit komen van "De handelingen van de Raad", inhoudende alle voorstellen van de Raad en de notulen van de raadsvergaderingen. Een abonnement kost f. 5,50 per jaar. Mussenbestrijding Eigenaren van pakhuizen en agrariërs worden in jan. 1953 opgeroepen wederom deel te nemen aan het uitvoeren van een massale mussenbestrijding. Voor een goed resultaat is de medewerking van zo veel mogelijk landbouwers noodzakelijk. De bestrijding is kosteloos, doch op de plaats waar de bestrijding zal worden uitgevoerd moet een voederplaats worden gemaakt, waarin de mussen enige tijd voor de bestrijding worden gevoederd, (bijv, door vier palen te plaatsen en hieromheen gaas te bevestigen). Op de dag van de bestrijding zullen de argeloze mussen gevoerd worden met strychine- tarwe met een extra dosis vergif. "Helpt allen mede om deze bestrijding tot een succes te maken", roept de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting in W'Meer op in Mededeling no. 577. Het werd wat stil aan de overkant In 1952 zijn 123 inwoners van Wieringen geëmigreerd naar o.a. Canada, de USA, Australië en Nieuw Zeeland. Dit is bijna 2 van de totale bevolking van het voor malige eiland. IJsclub Wieringerwerf Op 9 jan. 1953 wordt in "De Maaier" de IJsvereniging Wieringerwerf opge-richt. In het eerste bestuur hebben de navolgende personen zitting: G. J. de Boer, F.J.A. van Dam, J. Govers, (de initiatiefnemer), R. Hoekstra, H.W. Kok, F.J. van Roosmalen, C. Schenk, L. Schotte en G. Stoel. Het eerste doel is een veilige ijsbaan vinden. Die werd het eerste jaar gevonden op het gazon aan de Prof. Grandpré-Molière- straat. De kost gaat voor de baat uit De aanleg van de Afsluitdijk heeft 120 miljoen gulden gekost. "Maar...", kwam Ir. Bazlen, (eerste ingenieur bij de Dienst Zuiderzeewerken), bij de door de 3 landbouworganisaties belegde vergadering in Middenmeer vertellen, "door het steeds 'zoeter' worden van het IJsselmeer - een direct gevolg van de afsluiting - is de opbrengst van landbouwgewassen en veeteeltproducten in de omliggende provincies met 10 miljoen gulden per jaar gestegen". Middagraad Raadsvergaderingen werden 50 jaar geleden in onze polder gehouden in de loop van de middag. Bijvoorbeeld maandag 2 februari, aanvang 14.00 uur. Wil je daar wonen? Januari 1953 hebben 24 personen bericht gekregen dat zij vóór een 45 In deze rubriek doen wij verslag van feiten en gebeurtenissen die 50 jaar geleden, (dus in dit geval in 1953), plaatsvonden in de Wieringermeer. Als bron gebruikten wij de Wieringermeerbode.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 47