Rijwielvordering tijdens de oorlogsjaren 42 Onderstaand bericht over een rijwielvordering troffen we aan in het Centraal Archief te Alkmaar. De kopie van betreffende brief was van dusdanig slechte kwaliteit dat wij genoodzaakt waren deze opnieuw uit te tikken. Het origineel van de brief was niet voorzien van een briefhoofd of gemeentelogo. Rijwielvordering AAN den heer Z.O.Z. In opdracht van de Duitsche weermacht gelast ik U op Vrijdag, 27 October 1944, te 16 uur, op het gemeentehuis te Wieringerwerf een in goeden staat verkeerend heerenrijwiel met goede luchtbanden in te leveren. Bij het niet opvolgen van dit bevel stelt U Uw persoon en/of goederen aan ernstig gevaar bloot. Indien U niet over een aan de gestelde eischen voldoend rijwiel beschikt, draag ik U op één van Uw buren, onder overlegging van dezen brief, in mijn naam te gelasten een rijwiel in te leveren, in welk geval de door U aangewezen persoon zich bij nalatigheid in ernstig gevaar stelt. Wanneer U van de hierboven genoemde gelegenheid gebruik maakt, terwijl U zelf over een rijwiel, dat aan de eischen voldoet, beschikt, zullen uiterst strenge maatregelen getroffen worden. De burgemeester van Wieringermeer, (w.g.) A. Saai Deze brief werd gezonden aan: J. Appelman Amstelmeerweg A 61 Slootdorp F. Aukema Schelpenbolweg E 37 H. Blaauw 34 J.L. v. Boheemen Kooltuinenweg A 49 I. Bos 0.Middenmeerweg K 67 Wieringerwerf H. Groenenberg W.Middenemeerweg H 23 Middenmeer R. Hoeksema Kolhornerweg C.14 G. Hoogendijk 0.Middenmeerweg K 68 Wieringerwerf J. Kraaijvanger K 74 J. Popkema Waardweg A 11 Slootdorp J. Onderdijk Koggenrandweg D 87 Middenmeer J.C. Onderdijk Oudelanderweg D 52 K. Riepma Medemblikkerweg K 83 Wieringerwerf M. Smit Noorderkwelweg J 62 Wieringerwerf A. de Smit Oudelanderweg C 38 Middenmeer J.W. Scholtens Nw.Almersdorperweg D 3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 44