37 Fam. Schuiringa met personeel op de foto: rechtsboven: Hendrik Meijer. Verder o.a. mevr. Schuiringa met kleinkind, V.d. Wal, Kesselaar, Staal sr. en jr., J. Huigen, Hendrik Meerman en vooraan in het midden Gerke Schuiringa en verloofde. Die morgen vroeg kwam dokter Werner bij ons thuis en zei: "Het hele gezin komt bij ons". Het nodige op de paardenwagen van Schuiringa, wat meubels naar boven, en 's avonds kwam mijn vader met wat huisraad in een boot uit de polder. De ergste ramp had zich voltrokken. In het weekend daarop stonden we bij Lutjekolhorn te kijken. Het stormde erg en alles zag je drijven. Nieuwe land met mensenhanden opgebouwd bruut vernietigd. Bij dokter Werner zijn we een paar weken geweest. Geweldig dat zij een gezin met 6 kinderen opnamen! Mijn vader ging al snel op zoek naar definitiever huisvesting. Dat vond hij in Binnenwijzend, gemeente Westwoud. Daar konden we in een groot kippenhok terecht midden in een boomgaard. Met paard en wagen verhuizen, witte lakens erover heen, anders werd je beschoten door de vliegtuigen. Na zes weken kwam er een huisje vrij naast de melkfabriek. Daar hebben we met veel plezier gewoond. De bevrijding kwam. In december 1945 viel de polder weer droog. Vader en moeder gingen kijken wat er nog over was van ons huis. Helemaal niets, met de grond gelijk. In 1946 zijn we weer teruggegaan naar de polder. Vader, moeder en drie kinderen. We kwamen te wonen aan de Molenweg in een noodwoning bij de boerderij van Bruins. Daar kon mijn vader ook aan het werk. M'n zus Metty bleef in Westwoud, Harmke ging naar Leiden, Henny en Betty moesten in Slootdorp naar school. Zelf ging ik na een paar maanden terug naar Westwoud om daar te werken. Later kwamen m'n ouders met Henny en Betty weer in de Torenstraat te Middenmeer wonen. Mijn vader ging werken bij de ZWM. Verder is hij vele jaren drager geweest bij de Uitvaartverzorging. Mijn ouders waren hardwerkende mensen en ze hadden een groot plichtsgevoel. Vader Meijer werd "Kleine Meijer" genoemd. Hij was inderdaad klein, maar dapper. Ze zijn 60 jaar getrouwd geweest. Moeder overleed in 1982, toen ze al in Lelypark woonden. Vader was bijna 93 jaar toen hij overleed. Hij heeft nog mooie jaren in Lelypark beleefd en werd verwend door zijn zes dochters. Hij was een voorbeeld voor ons allen en hield veel van de Wieringermeerpolder. Truida Groot - Meijer, Nieuwe Niedorp. Het echtpaar Meijer in 1963 in de voortuin aan de Torenstraat te Middenmeer.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 39