Fam Meijer: PIONIERS VAN 1933 36 scholen daar overvol. Met de nieuwe school- cursus verwacht men echter, dat de houten noodschool in Slootdorp gereed zal zijn. De opgroeiende jongens en' meisjes hebben het eenzaam. Het jeugdwerk staat .stil, omdat er geen gelegenheid is, waar men bij elkaar kan komen. En zo gaat het de vrouwen eveneens; voor samenkomsten van de Bond moet men naar Winkel fietsen, van vele punten in de polder uit een flinke tocht, - zo dat vele vrouwen er, zeer tot -hun spijt, in lange tijd niet meer geweest zijn. En toch is er grote behoefte aan contact menige vrouw wordt het af en toe wel eens te bar in de eenzaamheid. In Wieringerwerf staat het Zwitserse houten noodkerk je tussen de ruïnen van de drie kerken, die hier vroeger in gebruik waren. Alle godsdienstoefeningen van de verschillende kerkgenootschappen vinden hier plaats. Zo bouwt in de Wieringermeer ook de huisvrouw onder uiterst moeilijke omstandig heden,, maar in een vast vertrouwen, mee aan onze toekomst. L. van Twisk. 70 jaar geleden, maart 1933, kwamen mijn ouders, Hendrik Meijer en Ottolina Meijer - Lokhorst met vier dochters uit Zuidlaren (Dr.) aan in de Wieringermeer. Zij kwamen samen in een vrachtwagentje en aanhanger met de familie Marcus Venema: vader, moeder, twee dochters en een zoon uit Annen, (Dr.). Het huis Torenstraat 19 te Middenmeer werd ons adres. De familie Venema kwam tegenover ons te wonen. In Middenmeer was nog geen brug. Alles ging op het pontje om in het dorp te komen. Gezina en Metty, de twee oudste kinderen gingen al op school. In de Havenstraat in twee huizen was een noodschool. Later ook in het dorpshuis. Mijn vader werkte bij de Cultuur- maatschappij. Alles moest nog ontgonnen worden. In 1935 werd dochter Henny geboren, die nog steeds in de polder woont, nu te W'werf. Toen werkte mijn vader bij Schuiringa aan de Westermiddenmeerweg. Later bij diens zoon Gerke. Daar heeft hij tot de onderwaterzetting gewerkt. Het was een bedrijf met veel paarden voor het werk. Dat was mijn vaders lust en leven, bijv. voor de paardenkeuring de manen en staarten vlechten met raffia. Dat kon hij heel goed. In 1939 is nog een dochter geboren, Betty. Harmke en ik gingen samen naar school. De z.g. Wieringermeerschool, die door alle geloven werd bezocht. De christelijke school ging na enige jaren apart. Zo gingen katholiek en protestant samen verder. Pastoor en dominee kwamen voor het godsdienstonderwijs. Meester Aalders was de hoofdonderwijzer, een leraar waar we veel van geleerd hebben. Fijne herinneringen bewaren we aan die schooltijd. Vooral de ouderavonden met zang en toneel, verzorgd door meester Dekker, en de schoolreisjes met paard en wagen naar het zwembad in Winkel. Mijn vader mende dan de paarden. En met het schip van Butter gingen we ook op reis. Ondanks de oorlog ging dat allemaal door. Bij het 50-jarig bestaan van de school zijn wij alle zes kinderen bij de reünie geweest. Het was een ervaring om nooit te vergeten. Door de evacuatie in 1945 hebben we nooit afscheid van de school kunnen nemen. Op 17 april 1945 's morgens vroeg, het was een stralende dag, toen gebeurde het dat we moesten vluchten. Gezina, de oudste, werkte bij dokter Werner in Barsingerhorn. De fam. Meijer in 1933 achter het huis in de Torenstraat te Middenmeer.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 38