De gezamenlijk landarbeidersbonden te Wieringerwerf zamelen vakantiebonnen in van hun leden t.b.v. het Rampenfonds. In hotel Lely te Slootdorp werd een klaverjasavond georganiseerd ten bate van het Rampenfonds. De feestavond van de Middenstand Wieringermeer werd niet gehouden. De uitgetrokken gelden voor deze avond gingen naar het Rampenfonds B W van gemeente Wieringermeer roepen via de Wieringermeerbode vrouwelijke schoonmaakhulp op voor de rampgebieden. De gemeente Wissenkerken op Noord-Beveland was door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten voor wat hulpverlening betreft toegewezen aan de gemeenten Schagen, Barsingerhorn, Wieringer- waard en Wieringermeer. Mevr. Vink en de heer K. v. d. Veen vertegenwoordigen de Wieringermeer hierbij in respectievelijk het damescomité en de commissie landbouwdeskundigen. De boeldag op 24 februari 1953 op het terrein van de C.A.V. te Slootdorp is zeer succesvol verlopen. Er was meer dan voorheen vraag naar gebruikte landbouwmachines, getuige de aanwezigheid van verschillende getroffenen van de Nationale Ramp, o.a. uit Spijkenisse. Veel ophef, (o.a. Ingezonden stukken), ontstond, nadat een werknemer, die op eigen initiatief ging helpen in Zeeland, bij terugkomst door zijn baas op staande voet werd ontslagen. Het fotoboek "De Ramp" is half februari '53 te koop voor f. 3,50. De baten gingen naar het Rampenfonds. Reeds waren er landelijk toen al 300.000 exemplaren besteld. Totaal was in Nederland eind maart f. 84.600.000,- bijeengebracht voor het Rampenfonds. wjd. 30

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 32