VARIA Het Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer is een vereniging voor alle (oud-) bewoners van de polder, omdat we samen die geschiedenis maken. 13 In deze rubriek doet de redactie allerlei korte mededelingen. Ook vragen, korte opmerkingen en verzoeken uwerzijds kunnen in deze rubriek worden opgenomen. We willen graag dat de Kroniek een blad wordt van en voor alle leden. U kunt daartoe de redactieleden benaderen. Heeft u boeken of foto's, films, video's of andere materialen van historische waarde betreffende de Wieringermeer, laat het ons weten, of geef het ons in bewaring voor het nageslacht. Ook zelf geschreven (levens-)verhalen zijn hartelijk welkom. Delen daarvan kunnen, eventueel aangepast, geplaatst worden in onze Kroniek. Het Genootschapshuis aan de Brugstraat no. 11 in Middenmeer is iedere zaterdagmiddag voor publiek toegankelijk van 14.00 - 17.00 uur, en verder op afspraak, bijv. t.g.v. een familiereünie. Ter plekke kunt u de archieven inzien en eventueel kopiëren, (a 0,10 per stuk). Meenemen naar elders is, zult u begrijpen, niet toegestaan. 2003 is uitgeroepen tot "Jaar van de boerderij". Vanaf 1 mei tot 1 december 2003 is in ons Genootschapshuis een tentoonstelling te zien over de boerderij in de Wieringermeer, de verschillende types en de naamgeving. OPROEP: Heeft U luchtfoto's, schilderijen, foto's van verdwenen dam- hekken of varkensschuurtjes of andere voorwerpen, en wilt u die tijdelijk voor bovengenoemde tentoonstelling afstaan? Wij horen dat graag van u. Iedere woensdagmiddag van 2 tot 4 uur kunt u uw spullen brengen bij het Genootschapshuis, Brugstraat 11, of even bellen met de Archief-commissie, telefoon: 0227-502482 of 0227-656214. In het poldermuseum "Het Grootslag" aan de Dijkweg te Andijk is een tentoonstelling ingericht i.v.m. "75 jaar proefpolder". Deze expositie, waarvoor ons Genootschap materiaal beschikbaar stelde, duurt nog tot en met 18 mei a.s. Openingstijden vanaf 1 mei: woensdag t/m zondag van 14.00 - 17.00 uur. In de wintermaanden alleen zondags van 14.00 -17.00 uur. Zeer de moeite waard om een kijkje te nemen.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 15