Rondvraag. De voorzitter zegt ook druk bezig te zijn met het werven van nieuwe leden. Hij hoopt ook veel jongeren als lid te krijgen. Zij zullen straks de taken van de vereniging moeten overnemen. Desgevraagd deelt de voorzitter mede, dat voor het samenstellen van de bedoelde lespaketten voor de bedoelde klassen de medewerking van de directeur van de PABO Alkmaar was gevraagd maar helaas waren er geen studenten, die aan de samenstelling hun medewerking kunnen verlenen. Verwacht wordt, dat dit de komende jaren het geval zal blijven. Getracht wordt om het een en ander met eigen commissieleden en eventuele hulp van anderen samen te stellen. Hierdoor is enige vertraging ontstaan, maar hij hoopt, dat alles binnen afzienbare tijd toch kan worden gerealiseerd. Mevrouw W Maris-Eriks deelt mede, dat vanaf mei de wisseltentoonstelling in het teken van "Het jaar van de boerderij" zal staan. Zij vraagt of er leden zijn, die iets omtrent dit item tijdelijk willen uitlenen. De archiefcommissie is nagenoeg iedere woensdagmiddag in het Genootschapshuis aanwezig en anders kan contact met haar worden opgenomen. De heer Beentjes zegt, dat op de zolder van het voormalige Domeinkantoor/Water schapsgebouw nog een grote kaart van de polder en enkele mooie grote kisten van de tentoonstellingsboerderijen staan. Hiervoor moet nog een ander onderkomen worden gezocht, omdat deze dingen niet op de zolder van het Genootschapshuis kunnen worden gebracht. De heer Harry Immink biedt de voorzitter het zo juist uitgegeven boekje over 50 jaar Operettevereniging "Thalia" aan. Er zijn nog enkele exemplaren van dit jubileumboekje te koop. Sluiting. De voorzitter dankt allen voor de prettige en vlotte afwerking van de agenda en zegt, dat de heer van der Klein, gids bij het kazemattenmuseum op de Afsluitdijk, aan de hand van prachtige dia's een lezing hierover zal houden. Voor straks een wel thuis. De secretaris, 8 Foto van een zogenaamd vierblok van Zweedse noodwoningen, die na de tweede drooglegging van de polder nabij de boerderijen stonden. Dit vierblok stond aan de Westerterpweg, en werd bewoond door de gezinnen Van Schagen, Hauwert, Datema en Schenk.(zie verder in deze Kroniek het interview Jan Karsten.)

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2003 | | pagina 10