Zomer 1999 kwam het voormalige pand van Silvis-Vos te koop. Met steun van de hele bevolking van de polder kon dit kantoorgebouw worden aangekocht. De millenniumproblemen waren financieel in ons voordeel en met veel enthousiasme van het bestuur en vele vrijwilligers zijn we er in geslaagd hiervan een mooi tentoonstellingspand te maken. In de tien jaren van ons bestaan hebben we een flink aantal leden kunnen begroeten. In deze Kroniek willen we laten zien waar we onder anderen mee bezig zijn. Ik roep u allen hierbij op om toch vooral lid te worden van ons Genootschap. Het is noodzakelijk, dat ook in de toekomst eenieder kan teruggrijpen op de geschiedenis vanaf het begin van onze polder. Wilt u Het Genootschapshuis bezoeken dan kunt u iedere zaterdag van 14.00 uur tot 17.00 uur dar terecht. U bent van harte welkom. HET BEGIN VANHET GENOOTSCHAP VOOR DE GESCHIEDENIS VAN WIERINGERMEER Al heel jong hoorde Tonny Teeling-Geers haar ouders praten over geschiedenis in het algemeen maar ook de oude verhalen van de pioniers. Kon je die onthouden? Zo begon haar plaatselijke kennis en haar verzameling van allerlei kaarten, boeken, oude kranten. In de tachtiger jaren verschenen van haar hand de boekjes" Wieringermeer in beeld" en "Wieringermeer en Wieringermeerders". Om te voorkomen, dat steeds meer spullen en kennis van situaties in de polder verloren zouden gaan zocht zij mede op advies van haar man mogelijkheden om dit tegen te gaan. Een oudheidkundige vereniging! Zij vroeg enkele Wieringermeerders t.w. de heren J. W. J. Aalders; J. van Bleisem; D. J. Geertsema; correspondent J. A. Gerritsen; J.B. de Graaf; H. A. Giesen; P. S. Teeling en J. de Wit als commissie van aanbeveling. Dhr Gerritsen schreef het voornemen in de krant; radio Noord-Holland en de Schager Courant haakten hier op in. Meteen meldden o.a. de heren Keppel, Metz, Otten, Albers en Rolsma zich als lid van de te vormen vereniging. Op 30 sept. 1992 belegde Tonny Teeling een bijeenkomst in De Oude Beurs met als spreekster drs Katja Bossaers, provinciaal historisch consulente van Noord- Holland. Hierbij waren veertig belangstellenden, die zich opgaven als lid. Notaris Butijn stelde de statuten op. In de vergadering van 10 december 1992 werden deze besproken en goedgekeurd. Het Genootschap was hiermede opgericht. Voorlopig werden de ontvangen voorwerpen ten huize van de fam Teeling opgeslagen totdat de Rabobank een kamer in het gebouw te Middenmeer aanbood. Najaar 1999 kon het pand Brugstraat 11 worden aangekocht en op 15 april 2000 mocht Tonny Teeling het prachtige Genootschapshuis officieel openen. Het eerste bestuur van het Genootschap. Staand v.l.n.r. N. Albers, W.H. Maris - Eriks, N. Brugman en 3.3. Kemmeren. Zittend: A.C.M. Teeling-Geers. 3. de Graaf en C. Keppel Uw voorzitter, C. Meeuwsen. 3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 5