UITNODIGING Het bestuur van het Genootschap nodigt u allen uit voor een bijeenkomst op: dinsdag, 10 december 2002, te 20.00 uur, in De Oude Beurs te Middenmeer. Op deze dag van ons tienjarig bestaan zal de heer A Metz uit Dronten 's een lezing houden over het werk, dat werd uitgevoerd door de Maatschappij tot Uitvoering van de Zuiderzeewerken, Tien jaar geleden, op 10 december 1992, hield de heer Metz in de oprichtingsvergadering van ons Genootschap een zeer interessante uiteenzetting, die getuigde van de grote kennis over alles wat met de Zuiderzeewerken te maken heeft in zijn lezing genaamd "Mensen, die de Wieringermeerpolder maakten". Het vervolg hierop "Mensen, die de Wieringermeer leefbaar maakten" bracht hij op 14 oktober 1993. Tijdens de bijeenkomst op 19 maart 1998 schetste de heer Metz mede aan de hand van een grote kaart allerlei feiten en zaken, die verband hielden met Zuiderzeewerken en de inundatie. Het bestuur is er van overtuigd, dat deze boeiende verteller ook nu weer een zeer interessant brok geschiedenis naar voren brengt. Na de pauze zal een korte, mooie professioneel opgenomen videoband over de Afsluitdijk worden vertoond. Graag tot ziens dus op 10 december aanstaande. TOT SLOT Misschien zegt u na het lezen van deze Kroniek: "Toch wel interessant die geschiedenis van de Wieringermeer, en belangrijk dat die voor het nageslacht wordt bewaard". Welnu, voor slechts 15,- per jaar ontvangt u driemaal per jaar een Kroniek, kunt u drie bijeenkomsten bijwonen, (spreker film) en helpt u het Genootschap om de geschiedenis, die we samen maken, veilig te stellen. U kunt u telefonisch als lid aanmelden bij één van de bestuursleden, (zie de colofon voorin), of tijdens de bijeenkomst op 10 dec. (zie hierboven) waarbij iedereen van harte welkom is. Uiteraard kunt u zich ook schriftelijk aanmelden bij het secretariaat. Met vriendelijke groet, Het bestuur. 28

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 30