Schervenweg. A. Biesheuvel aan de Tussenweg meldt een bintje van 1100 gram. J. Punter van de Schelpenbolweg overtroeft dit gewicht met een Alfa van 1200 gram. Alle voorgaanden worden teruggewezen met een pieper van 1340 gr. geoogst op het bedrijf van Blom aan de Ulkeweg. "BOUWT VOORT" Het is alweer 50 jaar geleden dat door de Woningbouwvereniging "Bouwt Voort" 25 woningen aan de Prinses Margrietstraat te W'werf worden aanbesteed. Architect was dhr. W.J.L. Boogaard te Middenmeer. "Er was eens" Voor de leden van De Friese Kryte, afd. Wieringermeer wordt in november 1952 in Hotel Smit het toneelstuk in vier bedrijven: "Der wier ris", ('Er was eens') opgevoerd. Het laatste pontje Vrijdag 1 november 1952 verdween het laatste pontje in de Wieringermeer dat dienst deed om bewoners van de Oosterkwelweg over de Hoge Kwelvaart te brengen. Een nieuwe betonnen brug maakte het pontje overbodig. Vrouwen onder stroom? De opkomst van veel diverse elektrische huishoudelijke apparaten leidde in 1952 tot de oprichting van de "Elektrische Vrouwenvereniging Wieringermeer" IJsbaan Slootdorp naar Brink Met financiële steun van veel bewoners heeft de IJsclub "Slootdorp" haar ijsbaan kunnen realiseren op het grote gazon aan de Brink. "Zinkstukken" weg Vóór 15 dec. 1952 moeten de zinken centen worden ingewisseld. Na die datum zijn deze 'overblijfse len uit de besettingstijd' niet meer geldig. LIJST VAN DEELNEMERS aan de St. Nicolaasactie Wieringermeer 1952 Middenmeer: Hotel Smit, G. Zwart, H. van der Wal, J. Vos, J. Varkenvisser, K. Kok, W. Keppel, W.D. Braak, A. Nipshagen, G. Venema, Mw. Wed. C.J. Butter, C.J. Bosker, G. Kroon, R. Hoekenga, J.I. de Groote, J. Rienstra, C. Dekker, P.J. Smit, J. Stevens, Kapper de Jong en C. Klare. Slootdorp: H. Buwalda, A.H. van Wijck, A. Baron, J. van der Kooi, Hotel "Lely", C. Koorn, C. Kaptein, Fa. Bosker en Meijerink, W.J. van Leeuwen, G. Kroeze, Mw. Wed. L. Meeuwsen, G.A. Struik, J. v.d. Berg, A.S. Schiere en H. Struik. Wieringerwerf: A. Braaf, H. Buwalda, J.W. Cremers, J. Carstens, P. Kistemaker, P.F. Hamstra, G. Bronner, Café "De Maaier", J. Kruit, H.L. Postumus, M. Geertsma, J.A. Tops, Sj. Mellema, A. Medema, J.A. Hinke, O. Dam-Holtsema, J. Swier, C. de Bakker, en Reijlings Kleermakerij. Volkstuinen In 1952 werden de volkstuinen nog beheerd door de gemeente. Er waren nog geen Volkstuinverenigingen zoals tegenwoordig bestaan. 27

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 29