TOEN: 50 JAAR GELEDEN In deze rubriek doen wij verslag van feiten en gebeurtenissen die 50 jaar geleden plaatsvonden in de Wieringermeer. Als bron gebruikten wij de Wieringermeerbode. Telefoon automatisch (behalve tijdens de heropening) Op 16 september 1952 werd de telefooncentrale Middenmeer ge automatiseerd. Deze centrale van het telefoondistrict Haarlem om vatte de netten: De Haukes, Hippo-lytushoef, Medemblik, Middenmeer, Nieuw Almersdorp, Den Oever, Oostwaard, Opperdoes, Oude Zeug, Slootdorp, Twisk, Wagendorp en Wieringerwerf. Een en ander betekende ontslag voor de telefonistes. Verschillende van hen werden door de regionele abonnees als voor bewezen diensten in het zonnetje gezet. Saillant detail tijdens de heropening van de Middenmerse centrale was, dat -ondanks de aanwezigheid van veel deskundigen- burgemeester Loggers en zijn collega Kolff van Wieringen geen verbinding kregen tijdens de openingshandeling. Een haai in de polder Op 9 sept. 1952 heeft kapper J.Swier uit Wieringerwerf, een verwoed sportvisser, nabij Callantsoog een jonge haai aan de haak geslagen. De vangst was enkele weken te bewonderen in de etalage van de kapsalon aan de Terpstraat. "Goede melkers" Voor het diploma melken slaagden de onderstaande kandidaten van de melkcursussen, georganiseerd van- wege de C.Z. "Aurora" te Opmeer: P.H. Doornbos, Jac. Kranenburg, J.A. Janssen, J.H. Bouwman, G. Rademaker, B.J. Zadelhof en J.H. Bartelink. B.B. Eind 1952 is Nederland (Min. van Binnenlandse Zaken) druk doende om te komen tot oprichting van een organisatie van vrijwilligers die in tijd van oorlog diensten verzorgen t.b.v. de gehele Neder landse bevolking, de z.g. Bescher ming Bevolking. In dit kader verrijst er later op de Terp een wachttoren en in Wieringerwerf- Zuid een oefenterrein. De Wieringermeerruiters In de jaren vijftig behalen de ruiters uit de Wieringermeer menige regionale en/of landelijke trofee. Zo werd mej. B. Nieboer op 'Humaan' nationaal kampioen individueel dressuur dames. Onder leiding van Herman Smit zegevierde regelmatig het achttal van de Wieringermeer- ruiters bestaande uit: mevr. Schenk - Rens, mej. A. Broer, mej. I. van Strien en de heren J. Bakker. K. Doornbos, H. Dijken en J. van Schagen. "Aardappelrooierslatijn", of baas boven baas. A. Roza aan de Oom Keesweg rooide najaar 1952 een aardappel van 870 gram, ras: Voran. Een week later werd een Alfa van 900 gram gerooid aan de Klieverweg bij de familie Groeneweg. Weer een week later lezen we over een aardappel van 1008 gr. geteeld op het bedrijf van C. Hage aan de 26

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 28