PIET EN JOSÉ EEN HORECALEVEN SAMEN "Je beste adviseurs zijn je klanten" Ze zijn verknocht aan de Wieringermeer, Piet en José Bil, de uitbaters van het café "Bij de Buren" en voorheen de Mariannebar te Wieringerwerf. Dat is de reden waarom zij het aanbod afslaan om bedrijfsleider te worden van café "De Hoop" te Venhuizen, dat net is verbouwd tot bar-dancing "Irma la Douce". Neen, ze voelen zich 'Meerpenen', en gaan daarom liever in de Wieringermeer aan de slag. José is dan leidster aan de kleuterschool "De Springplank" te W'werf, en Piet werkt ambulant bij de Mariannebar, waarvan Wil Wagemaker de eigenaar en Steef van Amersfoort de exploitant is. Terwijl een eigen bar café runnen blijft knagen valt hun oog op een kapsalon te Middenmeer die te koop staat. Maar de nodige financiën en vergunningen dwarsbomen deze droom. In jullie 1975 worden Piet en José de 'gelukkige' pachters van de Marian nebar, nadat bedrijfsleider van Amersfoort met de noorderzon is vertrokken. Eigen baas en groter groeien Het echtpaar Bil heeft de wind in de zeilen en besluit in jan. 1977, op advies van de boekhouder, de bar te kopen. De toeloop naar de Marianne bar neemt in die tijd steeds meer toe. Door de weeks is het er gezellig met de biljartclubs, op de vrijdagavond brengt een diskjockey de stemming er in, terwijl live-muziek veel jongeren trekt op de zaterdagavond. Top-40 bandjes komen en gaan: The Blue Birds, Blue Star, Tony Macaroni, Smokey Bibobsgang, teveel om op te noemen. Wanneer Piet en José andere bands naar W'werf willen halen, als blijkt dat het publiek op deze bandjes is uitgekeken, zal het pand moeten worden uitgebreid. Dit gebeurt in 1978. Waar eens de tuin was verrijst een zaal van 100 m met een derde bar. "'t Lijkt de Vijverhut wel!", hoorden we onze klanten zeggen. Grote acts werden aangetrokken, w.o. "De Dijk" (toen nog niet zo populair.), Henk (Westbroek) en Henk, Bonny St. Claire, Center Fold, Drukwerk, enz. Nico Haak met de hit "Uw laatste jas, meneer, die heeft geen zakken" kon op het nippertje worden geboekt voor de Wie- ringerwerfse kermis. Tijdens een optreden van Herman Brood and his wild Romance is Herman opeens zoek. "We vonden hem later in ons eigen bed, slapend naast z'n dochter Lola". De woning boven de bar doet zo af en toe dienst als kleedruimte voor de artiesten. Op 2e paasdag 1978 wordt zoon Richard geboren, terwijl Macintosch er beneden lustig op los speelt. "Dokter Wildschut heeft nog nooit zo'n onrustige bevalling meegemaakt!" Al gauw gaat de deur ook op de zondagmiddag open. Dolf van der Veldt treedt er wekelijks op met z'n Drive-in-show. René Froger komt dan nog voor f. 350,- per optreden. "Wat een tijd was dat!" De kermis in Wieringerwerf, door Piet Bil samen met Hans Tops opgezet in 1975, groeit uit tot een steeds groter festijn. Om alle kermisgangers te kunnen opvangen wordt er een feesttent opgetrokken naast de Marianne bar. Die grond daar is hun eigendom geworden, nadat ze de naastgelegen 20

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 22