gedumpt was de aardigheid er helemaal snel af. In 1964 werd er een punt achter de vlashandel gezet. Vanaf aug. 1964 maakte Versluis van zijn hobby zijn beroep. Hij werd muziekleraar, eerst op de Chr. Mavo te Middenmeer (bij Oosterkamp), later ook op de R.K. Mavo te M'meer (bij Remmers). Later kwamen er scholen bij in Enkhuizen, Hoorn en Alkmaar. Er was een periode dat Leen lesgaf op vier scholen en in de avonduren twee orkesten en twee zangkoren leidde. In 1984 (65 jaar), werd Leen Versluis op grond van zijn muzikale verdiensten koninklijk onderscheiden. Toen hij 68 jaar was zette Versluis een punt achter het orkestwerk, maar tot op de dag van vandaag leidt hij nog steeds het Ouderenkoor te Slootdorp, dat 20 leden telt. Na 70 jaar woonachtig te zijn in Slootdorp, zegt Versluis daar voor altijd te willen blijven wonen. "Het is hier goed en rustig wonen aan de Kerkstraat. Alleen mag de woning wel wat kleiner", besluit hij rustig. ALS ER NIETS TE DOEN IS DOE JE ER TOCH WAT AAN! Jan Lanser, geboren 16-06-1944 woont sinds 1966 in de Bollenstraat te Kreileroord. Op 21-jarige leeftijd zocht Jan Lanser, die op de visserij voer vanuit Den Helder, woonruimte in de Marinestad. De wachttijd bleek vier jaar te zijn. Toen maar een brief naar de gemeente Wieringermeer, en zes weken later was er een woning beschikbaar in Kreileroord. "De Woningstichting heeft voor f. 150,- eerst de gehele woning voor ons opgeknapt", herinnert Jan zich. Men was gemoedelijk en tolerant. Ook qua voorzieningen in die tijd in Kreileroord was iedereen tevreden. Er waren enkele winkels, w.o. een kruidenier, een melkboer, een groenteboer, een kapper en een manufacturenzaak, en aan beide uiteinden van de Bollenstraat had je toen nog een bushalte, waardoor de mobiliteit vanuit en naar Kreileroord was gegarandeerd. Om begrijpelijke -economische- redenen is dit alles in de loop der jaren teloor gegaan. "Zo is het", weet Lanser, "ook gegaan met de vele sportverenigingen. Van alle clubs die er eens waren heeft alleen de voetbalvereniging "Kreileroord" alle stormen overleefd". Niet zeuren, maar doen! "Wil je je ergens thuis voelen, draag dan je steentje bij aan het gemeenschaps- leven ter plaatse", is het devies van Jan Lanser. In dat opzicht heeft hij zichzelf niet onbetuigd gelaten. Jan werd voorzitter van de ijsvereniging, bestuurslid van de voetbalverenging, mede-oprichter van de speeltuin en kinderboerderij. Hij was betrokken bij de jaarlijkse timmertuin voor de jeugd en jaren beheerder van de voetbalkantine, en Jan hield de peuterspeelzaal rondom netjes. Een periode was Jan Lanser ook commissaris van de Woningbouwvereniging, en als drukker van de dorpskrant had hij nauw contact met de Dorpsraad. 13

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 15