op nahielden, moeilijk. Dit leidde ertoe dat Vos in z'n eentje werd aangesteld voor de verzorging van de jonge aanplant voor de bossen even buiten Wieringerwerf, aan de Oom Keesweg, waar nu de volkstuinen zijn gesitueerd. Een halfjaar later, toen boer Brak een mannetje nodig had, kwam hij weer in de landbouw terecht. Bij Brak werkte Arend Vos tot 1980. Het sociaal-maatschappelijk leven Toen Vos in de oorlogsjaren naar de Wieringermeer kwam lag het verenigings- en politieke leven op z'n oor. In 1948 schreef hij zich weer in als lid van de Landarbeidersbond te Slootdorp, waarvan hij secretaris werd. Zijn politieke betrokkenheid, voorheen bij de SDAP en later bij de P.v.d.A., deed Vos in 1953 belanden in de Gemeenteraad. Twee perioden van totaal 29 jaar maakte Arend Vos deel uit van het gemeentebestuur van Wieringermeer. Daarbij ging het hem steeds om de gemeente te dienen, nooit om het halen van de krant. Typerend voor Vos was dat hij zoveel mogelijk de lopende beleidszaken ter plekke ging bekijken, en liep niet slaafs de eigen partij en wethouder achterna. Zo kon het gebeuren dat Arend Vos tegen de wens van eigen fractie in stemde voor de uitbreiding van Middenmeer op het Land van Kroon, en tégen de door B W geplande uitbreiding van Wieringerwerf. Arend Vos zal toen niet vermoed hebben dat hij nu - sinds 1993 - naar volle tevredenheid woont in De Kroonwaard op dat Land van Kroon. TWEEMAAL DE ZAAK OPGEBOUWD Minze Geertsma, geboren 18 jan. 1912 te Leeuwarden, alwaar zijn vader pakhuisknecht was, en hijzelf later werkte bij een loodgietersbedrijf. Aangespoord door zijn a.s. schoonvader, (drukker/zakenman), probeerde Minze zich te vestigen als zelfstandige ondernemer. Daartoe reisde hij naar o.a. Workum, Breukelen en de Achterhoek om loodgieterszaken te bekijken, die te koop waren. Dit liep alles op niets uit. Naar het nieuwe land In 1936 liet Geertsma dankzij bouwbedrijf N.V. Kingma, al gevestigd te Slootdorp (Sluis I), het oog vallen op de Wieringermeerpolder. In oktober van dat jaar had hij een gesprek met het hoofd van de Wieringermeerdirectie, Ir. Smeding. In febr. 1937 kwam er een vervolgonderhoud met de heren Smeding, de Bruyn en Roozendaal van de Directie, dat resulteerde in de overstap van Friesland naar Noord-Holland op 1 april 1937. De startende ondernemer mocht gaan bouwen op de kavel Sternstraat 25 te Wieringerwerf, hoewel een en ander, dankzij de 10

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 12