euro aangeboden t.g.v. Wieringer tuinronde 9 juni 2002. Heer C. Wijn-gaar den: foto van verplaatsen noodwoning Wagenpad 1946. Mevr. A. Boonstra- Akkerman: medaille van werkers aan de afsluitdijk ten name van L. Akkerman 1932. L.P. Meyerink: bouwvoorkaart F 34, met karteringsgegevens van H. Giesen. MUZ kraan op weg naar het werk. Foto geschonken door H. Timmerman. Collecties Metz en Otten. Van de heren A. Metz uit Dronten en P. Otten uit Wieringerwerf ontving het Genootschap een nagenoeg identieke collectie. Een verzameling gegevens over de Proefpolder Andijk, Amsteldiepdijk, Afsluitdijk, Balg-zandkanaal, dit alles met bestekken, tekeningen en foto's. Diverse kaarten en plattegronden van Wieringermeer en Noord Holland. Voorwaarden en bestekken van boerde- rijbouw met tekeningen. Over de Wieringermeer: dijkbouw - sluizen - kanalen - gemalen - verkaveling - gewassenoverzichten - dit alles ook met bestek, tekeningen en foto's. De inundatie en het werkdorp "Nieuwe Sluis". Twee dozen met glasnegatieven met afbeeldingen van de dertiger jaren. Weekrapporten van bestek no. 1: de beteugeling van het Amsteldiep, 1920. Dit alles is maar een greep uit de hele collectie, die nu te zien is in het archief aan de Brugstraat 11. Alle gevers hartelijk dank! Bij de foto: de heer A. Metz overhandigt zijn collec tie aan de heer C. Meeuwsen; rechts de heer en mevr. P. Otten; links de heren M. Bischoff-Tulleken en B. Holtrop. 29 mei 2002. 6

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 8