VAN DE REDACTIETAFEL Van vele kanten ontving de redactie complimenten voor de kwaliteit van de lay-out en het drukwerk van onze vorige Kroniek, (nr. 31). Graag spelen we deze door naar de drukker, Hans Springer en zijn assistent, Rob Heemskerk te Schoorl. Op zo'n mooie Kroniek mogen we als Genootschap best wel trots zijn. In dit nummer treft u naast de gebruikelijke rubrieken, zoals 'Het bestuur verwelkomt(Op naar de 1000 leden!) en 'Ontvangen artikelen', (dat neemt gelukkig maar toe!), deel II van De Koninklijke bezoeken aan de Wieringermeer aan. N.a.v. de vorige tentoonstelling in ons pand "Trouwen in de pol der" schreef mevr. A. Teeling-Geers over de praktijk van het trouwen in de polder door de jaren heen onder de titel "Trouwen in de Wieringermeer". Momenteel is in ons gebouw een tentoonstelling ingericht over de 70-jarige Afsluitdijk. In het artikel "De Afsluitdijk 1932 - 2002" wordt de "bewogen ge schiedenis" van deze belangrijke verbinding tussen Noord- Holland en Friesland beschreven. Verder leest u naast een kort verslag van de werkstukken, die de tweede cursus van het Genootschap opleverde, een postuum eerbetoon aan de in februari j.l. overleden Middenmeerder, de heer R. Winters. De nog krasse heer Gerrit Boontjes vertelde enthousiast over zijn ruim 70 jaar wonen en werken in de enige Zuiderzeepolder. Middels een kopie uit Het Centraal Gemeente-Archief te Alkmaar en een dagboek uit die tijd leest u over de roof van het bevolkingsregister uit het gemeentehuis te Wieringerwerf op zondag 31 december 1944 door het plaatselijk verzet. Een korte bespreking van het boek "1940 - Soldaat op de Afsluitdijk" van B. J. Haijer en de rubriek "Toen, 50 jaar gele den" completeren deze Kroniek. Hopelijk levert deze uitgave u weer voldoende leesplezier, en verzucht u menigmaal: "O ja, dat weet ik nog!" De redactie, (die met Mare Bischoff Tulleken werd uitgebreid). N.B. De redactie houdt zich het recht voor om ingezonden artikelen o.a. vanwege plaatsruimte in te korten. 3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 5