Voor een nieuwe keuze staan Gerrit Boontjes die zich inmiddels goed thuis ging voelen in de Wieringermeer trouwde in 1934 met de uit Zeeland afkomstige Neeltje van Dalen. Hun eerste woon vonden ze in Kolhorn. In 1935 kwamen ze wonen in de Kerkstraat (nr. 49) te Slootdorp en verhuisde in 1936 naar Wieringerwerf, (Meeuwstraat 14), om tenslotte als cultuurarbei der te verkassen naar de Alkmaarseweg C32. In 1939 werd Boontjes namens de Directie gevraagd om als trekker chauffeur mee te gaan naar de Noordoostpolder om aldaar mee te helpen het nieuwe land in cultuur te brengen. Zijn keuze werd ditmaal bepaald door het plotseling verongelukken van zijn vader. Hij bleef in de Wieringermeer om van daaruit voor zijn moeder te kunnen zorgen, wat hij uiteindelijk 32 jaar lang heeft gedaan, of liever, heeft mogen doen. Op basis van de rapporten van de bedrijfsboeren was al een lijst met namen opgesteld van cultuurarbeiders die in aanmerking zouden kun nen komen voor het pachten van één van de kleinere bedrijven. Deze lijst was samengesteld in overleg met de drie landbouwstandsorgani- saties. In 1940 kwam ook de naam Gerrit Boontjes op deze lijst van aspirant-pachters voor. Na een selectiegesprek in 1941 met de hoof dopzichter der Domeinen, de heer De jong, kreeg Boontjes een bedrijf aan de Robbenoordweg (J 23) toegewezen. Als onderpand had hij het huisje, waar zijn moeder nog in woonde, opgegeven. In 1942 begon hij met de bedrijfsvoering en kreeg van de Cultuurmaatschappij een paard toegewezen voor f. 1000,- Graanoogst (1933) in de Kooltuinen (Molenweg A69 bij G. Schoort) met Gerrit Boontjes aan het stuur. N.B. De wagen heeft nog ijzeren wielen! 38

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 40