"DE WAARHEID" Bas Blijdorp, tenslotte, deed verslag van zijn onderzoek naar DE WAARHEID op 17 april 1945. In diverse boeken en geschriften, waa ronder het wetenschappelijk onderzoek van het RIOD, (nu NIOD) te Amsterdam staat dat op de dag van de inundatie van de Wieringermeer 29 personen door de bezetter werden gedood. Blijdorp komt bij de bestudering van de werkelijke gebeurtenissen op die dag, ondersteund door o.a. verslagen van ooggetuigen, tot "de waarheid' dat niet 29 mensen, maar ÈÈn man op die fatale dag door de Duitsers is gedood, namelijk de vooraanstaande Wieringermeerder en verzets man, A. C. de Graaf. Het NIOD kreeg een kopie van dit werkstuk toe gestuurd met het doel de geschiedvervalsing te corrigeren. Wjd. POSTHUUM EERBETOON Het verhaal van een 10-jarige schooljongen Vader, moeder en 3 kinderen woonden in Dwarsgracht (ge meente Giethoorn). Mijn vader beheerde de boerderij van zijn schoonmoeder. Het was in die crisistijd een moeilijke stap voor Wij plaatsen onderstaand verhaal van een 10-jarige schooljongen" als een postuum eerbetoon aan de heer R. Winters. De heer Winters, die op 25 februari j.l. te Lutjebroek is overledenkwam in 1938 naar de Wieringermeer, waar hij als jonge-man op kantoor kwam werken bij Verzekeringskantoor Ridder. Na zijn huwelijk in 1941 vond het jonge paar woonruimte boven de zaak van melkboer Keppel aan de Brug straat. (tegenwoordig de Detrabar). De heer Winters was ook ruim 25 jaar werkzaam als boekhouder bij Ijzerhandel Dekker en later bij Accountantskantoor De Jong, beide te Middenmeer. Op kerkelijk en maatschappelijk terrein was de heer Winters jaren zeer actief. Zo heeft hij bijvoorbeeld aan de wieg gestaan van de Gezinsverzorging Wieringermeer. Een ernstige herseninfarct bij de heer Winters dwong het echtpaar Winters te verhuizen van de Breestraat te Middenmeer naar Valbrug 50 te Medemblik. Aldaar schreef de heer Winters onder staand verhaal, dat wij ontvingen van zijn dochter, mevrouw Bischoff Tulleken - Winters. 22

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 24