Nieuw gemeentehuis In het begin van de zomer van 1955 was het nieuwe raadhuis van Wieringermeer gereed, gestoffeerd en gemeubileerd. Aan de opening werd veel werk besteed en mocht eenieder het gebouw bekijken. Ook de fotografen hadden veel belangstelling spe ciaal voor de hal van het raadhuis om te zien hoe en op welke plek ken de voordeligste bruidsfoto's konden worden gemaakt. En op 15 september 1955 kon wethouder S. Zoodsma, tevens ambte naar van de burgerlijke stand, het eerste huwelijk in het nieuwe gebouw voltrekken. Bruidegom Abe Roosendaal had met zijn mooie bruid Maartje Schotte zeer veel bekijks. De gemeente gaf er op bij zondere wijze een feestelijk tintje aan, want aan bruid en bruidegom werd een speciale oorkonde uitgereikt zoals in de Wieringermeerbode van 17 september 1955 vermeld staat. Ook nu nog wordt er iedere keer weer naar de bruidsparen gekeken. Vroeger waren nagenoeg alle ambtenaren van de burgerlijke stand mannen. Mevrouw Bep Lindenbergh was in Wieringermeer de eerste vrouwelijke ambtenaar van de burgerlijke stand en heeft als zodanig ook huwelijken voltrokken. In 1948 verhuisde zij naar elders. Er vonden ook heel opmerkelijke huwelijken plaats zoals b.v. op 19 december 1960. Die dag kwam het bruidspaar Hilwert Dijken en Annie Broer deftig in het zwart te paard, de bruid gezeten in een dameszadel, naar het gemeentehuis. Een bijzonder charmant geheel. Bij het gemeentehuis stonden veel kinderen in clubtenue met hoepel, allen lid van de turnclub uit Middenmeer, waarvan de bruid de trains- ter was. Foto's van dit gebeuren ziet u hierbij. Foto van hetzelfde bruidspaar Iwema - Beukema bij het verlaten van de trouwzaal 17

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 19