Hoeveel huwelijken in dit gebouw zijn gesloten weet ik niet, doch ik neem aan, dat het er veel geweest zijn. Ondertussen werden verschillende minder beschadigde woningen en boerderijen weer opgeknapt en werden veel noodwoningen geplaatst en gebouwd zodat steeds meer evacué's terugkeerden. Noodraadhuis naast de brandweergarage te Wieringerwerf Langzamerhand konden steeds meer Wieringermeerders terug keren en werd naast de brandweergarage in Wieringerwerf een onderkomen voor gemeentewerken met een woning voor een medewerker aan de Verbindingsweg gebouwd. De woning en een groot deel van dit com plex werd ingericht als een tijdelijk raadhuis. Medio september 1949 vond de verhuizing vanuit Lutje Kolhorn plaats en werd de hulpse cretarie in het Domeinenkantoor te Wieringerwerf opgeheven. De dienst gemeentewerken bleef nog in het Domeinenkantoor totdat deze administratie kon worden overgebracht naar het nieuwe toekomstige Kruisgebouw aan de Verbindingsweg. Het gevolg van de verhuizing naar Wieringerwerf was dat in dit nieu we noodraadhuis de huwelijken konden worden voltrokken. Al op 27 september 1949 vond hier het huwelijk van het bruidspaar Cornelis Lucas van Houwelingen en Albertje Feikes plaats. Op deze locatie werden veel huwelijken voltrokken. Verschillende malen kwam het bruidspaar met de koets met paarden van de Wieringermeerruiters; zoals bij het huwelijk van het bruidspaar Iwema - Beukema. De foto is genomen in de raadzaal waar tevens de huwe lijken werden voltrokken. Bij andere plechtigheden gaven o.a. vereni gingen acte de presence. Huwelijk van bruidspaar Iwema-Beukema in de raadszaal van het noodraadhuis naast de brandweergarage te Wieringerwerf op 23 maart 1953. 16

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 18