BEZOEK KONINGIN BEATRIX t.g.v. 50 JAAR WIERINGERMEER, 1980 Op de dag af, zeven jaar na het laatste koninklijke (werk-) bezoek in 1973 beleefde het gouden jubileum van de Wieringermeer het hoogte punt met het bezoek van Koningin Beatrix op 21 augustus 1980. In een strak schema werden de vier dorpen van de jubilerende polder bezocht. In Wieringerwerf onderhield de Koningin zich, na de officiële ontvangst in het gemeentehuis, enige tijd met de oudsten van de Wieringermeer. In een winderig Kreileroord werd o.a. het dorpshuis met een bezoek vereerd. In Slootdorp werd bij het waterleidingmonument op de Brink een foto van de ingebruikstelling van de waterleiding door prinses Juliana in 1932 aangeboden door de eerste onderwijzeres van Wieringermeer, mevrouw C. C. Laverman - van Harlingen, beter bekend als Juffouw van Harlingen, "Ontzettend Leuk", reageerde Koningin Beatrix In Middenmeer aangekomen werden 11 duiven uit de 11 provincies opgelaten om terug te keren naar de plaats van herkomst. In "De Oude Beurs" zaten liefst 350 "werkers van het eerste uur", pioniers dus. Beatrix had een korte ontmoeting met een deputatie van de eerste bewoners van de polder. Rond de klok van vier uur verliet Koningin Beatrix de jubilerende Wieringermeer per helikopter. wjd. Onder goedkeurende blik van burgemeester J. Knorr neemt Koningin Beatrix in Slootdorp de ingelijste foto van haar moeder in ontvangst uit handen van mevr. C. Laverman-van Harlingen, 21 aug. 1980. (Foto: Albert Dekker). 12

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 14