Koninklijke bezoeken aan de Zuiderzeewerken en de Wieringermeer, deel II. Het dagblad Het Parool meldt in februari 1952 als eerste dat Koningin Juiiana en Prins Bernhard voornemens zijn om in de maand juni van dat jaar een tweedaags bezoek te brengen aan Alkmaar, West- Friesland en de Wieringermeer. Op de bewuste dagen moest Prins Bernhard wegens ziekte verstek laten gaan. Dat de Majesteit alleen kwam deed weinig of niets af aan de hartelijkheid en de feestvreugde in alle drie dorpen, die in een tijdsbestek van twee uren werden vere erd met een bezoek. Vanaf het kruispunt Alkmaarseweg - Prof. Ter Veenweg werd de hofau- to bij de intocht in Middenmeer voorafgegaan door de in prachtige uniformen uitgedoste Wieringermeerruiters. Een grote volksmenigte had zich verzameld bij Hotel Smit om een glimp op te vangen van de hoge bezoekster. In de als tijdelijke raadszaal dienstdoende beurszaal werd een woord van welkom gesproken door burgemeester Loggers. Hierna onderhield de Koningin zich zeer ongedwongen met diverse aanwezigen en bezichtigde tenslotte een expositie betreffende de ges chiedenis van de Wieringermeerpolder. Onder toejuichingen van het publiek werd de tocht voortgezet naar Slootdorp, waar de stoet stopte bij het waterleidingmonument, opge richt ter herinnering aan het feit, dat Prinses Juiiana op 25 mei 1932 daar de waterleiding van Wieringermeer in bedrijf stelde. Bezoek van H.M. Koningin Juiiana, 20 juni 1952 Aankomst van Koningin Juiiana bij Hotel Smit (20 juni 1952). Burgemeester Loggers begeleidt de vorstin. De Wieringermeerruiters vormen de erewacht 8

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 10