Openstelling Genootschapshuis. Het Genootschapshuis is elke zaterdag tussen 14,00 uur en 17,00 uur voor een ieder gratis toegankelijk. Tevens wordt de bezoe kers gratis een kopje koffie of thee aangeboden. Deze middagen zijn er telkens twee vrijwilligers aanwezig. Veruit de meeste bezoekers hebben hun handtekening in het daarvoor bestemde boek geplaatst. Bij de uitgang van het gebouw staat een bord met gelegenheid voor een gift. 18 dames en heren verzorgen deze middagen, die steeds zeer gezellig zijn. Zonder deze zeer enthousiaste vrijwilligers kan het Genootschapshuis niet open worden gesteld. Het schoonmaken van het gebouw wordt ook steeds door vrijwil ligers gedaan. Het bestuur wil deze vrijwilligers dan ook van harte bedanken voor hun fantastische inzet. Vrijwilligers. Tevens is er nog een grote groep vrijwilligers, die de Kronieken, de convocaties enz. in de hele polder en op Wieringen rondbren gen. Nu er steeds meer leden komen, wordt door deze actieve dames en heren een groot bedrag aan portikosten bespaard. Het bestuur is ook deze vrijwilligers zeer dankbaar voor al hun werk voor het Genootschap. Excursie. De jaarlijkse excursie, verzorgd door mevrouw Kranenburg en de heer Brugman bracht ons dit jaar naar Leeuwarden. Na een zeer interessante rondleiding konden allen genieten van een zoge naamd "buffet". Na de lunch kon nog een wandeling worden gemaakt tot het vertrek van de bus. Een goed geslaagde trip waarvoor de dank van het bestuur uit gaat naar de beide organisatoren. Helaas was er niet voldoende belangstelling voor deze mooie busreis. Archiefcommissie. Deze commissie bestaat uit de dames W. Maris; I. Biesheuvel, J. Kooistra, M. Kroon en L. van der Giessen alsmede de heer C. Meeuwsen, vertegenwoordiger van het bestuur. Deze groep besteedt zeer veel zorg aan alles wat met het archief en de tentoonstellingen te maken heeft. Hartelijk dank aan de dames voor de vele, vele uren werk in het Genootschapshuis. 6

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 8