Woordje van de voorzitter Beste leden van ons Genootschap, Een jaar is ook zomaar voorbij. Op de jaarlijkse ledenvergadering, 20-02-2002, presenteerde de penningmeester de financiële jaarstukken. Ook dit jaar konden we onze boeken afsluiten met een batig saldo. Door de waarderings-subsidie van de gemeente Wieringermeer konden we een bedrag apart zetten voor onderhoud, dat was ook wel nodig. Er was lekkage van het platte dak. Dit moest worden voorzien van een nieuwe deklaag, ook de goten werden vervan gen. De vochtbeheersing in ons pand was niet goed, het bleef te vochtig. Op advies van betreffende personen van het archief van onze gemeente is er een elektrische vochtregulator aangeschaft. Een gift van het Stichtingsbestuur "De Brug" maakt het ons mogelijk om apparatuur aan te schaffen, om de jongeren te informeren en te interesseren voor de geschiedenis van de Wieringermeer. We kregen het afgelopen jaar weer verschillende materialen binnen. Onze medewerkers hebben deze ingevoerd in ons archief. De contributie werd vastgesteld op 15,--. De ledenvergadering ging hiermee unaniem akkoord. Na de pauze tijdens onze ledenvergadering keken we naar een film over de onderwaterzetting. Dan voel je weer wat er toen is gebeurd. Als sluitstuk bekeken we een film uit 1948 over een uitstapje met de Coöperatie naar Zuid-Limburg. In de zaal zaten mensen, die toen zijn meegeweest. Het bestuur doet ook nu weer een oproep aan de leden om een lid te winnen voor ons Genootschap. Dat maakt ons financieel draagvlak sterker. Mede dankzij de adverteerders is er deze nieuwe Kroniek voor u. Ik wens u veel leesplezier, Met vriendelijke groet, 4 Uw voorzitter, C. Meeuwseri.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 6