gebakken. Een rustig leven gingen zij tegemoet in hun nieuwe bungalow aan de Leeghwaterstraat nummer 9. Daar kreeg de eerste midden stander in de Wieringermeer van de Raad van Elf van de Carnavals vereniging een ere-insigne en werd het echtpaar onderscheiden met het Schild van Verdiensten voor Wieringermeerders ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Wieringermeer in 1980. Vijftig jaar getrouwd. Klaas en Trien Kok vierden op 25 augustus 1982 hun gouden trouwdag, ik mag wel zeggen temidden van hun dorpsgenoten. Een prachtige dag waarop niet alleen honderden uit de hele Wieringermeer hun gelukwensen brachten. Zoon Dik, geboren in 1935, was er ook. Dik, via de Wieringermeerschool van meester Aalders opgeleid, kon naar de RHBS in Alkmaar waar hij in 1953 met lof zijn diploma haalde. Aansluitend volgde hij de Rijksluchtvaarrtschool te Ypenburg en behaalde in 1957 zijn bre vet verkeersvlieger en kwam meteen in dienst van de KLM, waar hij het tot de hoogste rangen bracht. Zijn zoon Simon, dus klein zoon van opa en oma Kok, ook in dienst van de KLM, feliciteerde via een speciaal vliegtuig boven de Leeghwaterstraat het gouden bruidspaar vanuit de lucht. Dochter Aline, geboren in 1939, ging ook via de school van Aalders naar de HBS in Alkmaar en studeerde af in 1957. Niet veel later vond zij in ir Flameling haar eigen marine-officier in Den Helder met wie zij, getrouwd en wel, een heel lange tijd in "De West" woonde. In zijn bijzondere functie kwamen zij via Londen, vele jaren in Noorwegen terecht, tot haar man daar zijn tijd op had zitten. Dit gelukkige gezin met drie dochters vond in het mooie Heiloo een heerlijk huis en ging van daar uit het Gouden Paar van 1982 gelukwensen en het feest in grote vreug de mee vieren. Afscheid. Klaas Kok heeft met zijn vrouw Trien, zijn kinderen en kleinkin deren toch ruim twintig mooie jaren doorgebracht. Maar in de krant van 14 november 1983 lazen we het droeve nieuws. 11 december overleed Klaas Kok, gehuwd met Trijntje Laan, in de ouderdom van 73 jaar. De Wieringermeerbode van de 17e december bevatte een uitge breid in Memoriam. Moeder Trien vond al spoedig haar bungalow aan de Leeghwaterstraat te groot (en misschien ook te stil). Ze verhuis de naar de dokter Hoogkamerlaan in een kleinere gerieflijke woning, waar naast mijn ouders indertijd ook hun rustpunt had den gevonden. Vaak zijn mijn man en ik bij mevrouw Kok op 33

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 35