voorraad verdween met al het andere, dat in de moeilijke jaren was opgebouwd, toen het Duitse leger op 17 april 1945 een gat in de IJsselmeerdijk liet springen en heel de polder onder water kwam te staan. De familie Kok kwam in Kolhorn terecht. De bakker meldde in Herrijzend Wieringermeerland van 14 september 1945, dat hij zijn werk tijdelijk in een woonark te Kolhorn uitvoerde. Op 15 maart 1946 liet hij via deze krant van van Vegten weten, dat hij zijn elektrische bakkerij aan de Havenweg van Kolhorn gebruikte om vandaar weer regelmatig het brood in de polder te bezorgen. Nog geen half jaar later is hij terug in Middenmeer voorlopig in een woonark aan de Kanaalweg. Begin 1947 gaf Kok opdracht aan de firma Wassink-van Garderen de herbouw van zijn woonhuis, winkel en bakkerij aan de Brugstraat. Vóór het einde van dat jaar schreef "Mercurius" in de Flevobode, dat bakker Kok zijn moderne winkel in gebruik heeft genomen. "Alleen de bovenwoning moet nog geschilderd wor den". Het resultaat ziet u op de onderstaande foto, gemaakt op 30 april 1952, waar Kok en zijn vrouw Trien met dochter Aline met trots hun mooie winkel tonen. De familie gaat na 30 jaar verhuizen. Dan meldt de Wieringerneerbode van 31 mei 1961, dat Klaas Kok en mevrouw Trien hun zaak overdragen aan bakker Harry de Groot, na bijna dertig jaar voor de Middenmeerders te hebben 30 april 1952. Echtpaar Kok voor de pas herbouwde en geopen de bakkerszaak van na de oorlog. In de deuropening dochter Ali(ne) en mevr. Ros, een vriendin van de familie. 32

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 34