Afsluitdijk; de oprichting van de Beursvereniging; en o.a. de opkomst van de woensdagse markt. De advertentie in de Wieringer Courant van 17 september 1935 waarin de oprichting van een biljartclub in hotel Smit werd aangekondigd is maar een voorbeeld. Ook mevrouw Kok liet zich niet onbetuigd. Als lid van de Plattelandsvrouwen was zij verscheidene jaren presidente. Verder was zij actief lid van het dameskoortje van de Plattelandsvrouwen. Het Genootschap voor de Wieringermeer had een bijzondere plaats in haar hart. In 1936 ventte Kok al met 2 bakkerskarren in het uitbreidende Middenmeer. Oorlog. Mei 1940 kwam en de overgave. Heel spoedig waren de Nederlandse soldaten uit Drenthe en Groningen lopend over de Afsluitdijk terug- getrokken, hopend 's avonds o.a. in Middenmeer onderdak te vinden. Voor bakker Kok betekende dat voor honderden soldaten brood bakken. Dan kwam vlak voor Pinksteren de Duitser, die tot tweemaal toe al het gebakken brood vorderde. Dat was nog maar het begin. Kok vertelde later, dat er in de bezettingstijd een groot aantal dorpelingen hun broodbonnen naar hongerende familieleden elders stuurden en zelf hun tarwe naar de bakker brachten om brood te bakken. "Zelf moest ik maar voor het malen zorgen". Maar als de bakker geen bonnen kon inleveren kreeg hij ook geen meel. Het toezicht op de naleving hiervan was heel streng en met allerlei kronkels werd getracht de winkelvoorraad op peil te houden. Die winkel- 31

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 33