cent. Uit een advertentie in de Gids van dat jaar heb ik ergens aangetekend, dat je bij Kok o.a. appelbollen kon kopen voor 10 cent en ook appelgebakjes kwamen op een dubbeltje. Dat was op Polderdag. Verenigingsleven. Ondanks dat de weinige middenstanders aan de winkelstraat van Middenmeer minimale vrije tijd hadden betekende dat niet, dat er geen kans lag voor organisatiewerk en onderling contact. Zij waren zo'n beetje op elkaar aangewezen en kwamen dan ook vaak bij elkaar. En zo kon het gebeuren, dat op een verjaardag van bakker Kok in 1933 het gesprek kwam op muziek maken vroeger thuis in de ouderlijke omgeving. Kok zelf was in zijn oude dorp op de fanfare, buurman Eelke van der Wal maakte muziek en buurman Piet Jannenga, de schilder, kon er eveneens zijn. Eind van het gesprek was het zo, dat op die avond de Wieringer- meerfanfare werd opgericht. Met succes.Onder de andere bewo ners van Middenmeer en daar buiten bleek ook grote belangstel ling voor een fanfare te zijn. Ook de bouw en opening van hotel Smit bevorderden het vereni gingsleven. In een artikel over de geschiedenis van de Brugstraat heb ik al verteld over de betekenis van dit hotel voor het sociale leven; vreemdelingenverkeer na de openstelling van de De Wieringermeerfanfare omstreeks 1950. Geheel links Klaas Kok, de oprichter, onder de vlag met pet zijn zoon Dik Kok, en onder de vlag zonder pet, schilder Piet Jannenga. De dirigent was dhr. Van Glabbeek uit Wieringen. 30

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 32