Helaas, er kwam op die zaterdag een kink in de kabel. Meneer Roebroek constateerde, dat men vergeten had een kabel voor de krachtstroom te leggen, waardoor de machines niet konden draaien. Zaterdagavond of niet, de heer Roebroek zorgde er voor, dat de hoognodige kabel er kwam. Zondagnacht kon Kok zorgen, dat de opening op zijn pootjes terecht kwam. Op de hieronder afgedrukte foto van 19 september 1932 ziet u de bakker met het eerste in Wieringermeer gebakken brood. Mevrouw Kok staat bij de nieuwe bakkerskar waarmee haar man eerst langs de woningen aan de Havenstraat en de Kanaalweg ging en dan naar het arbeiderskamp achter de kantine. Het eerste brood wordt ingeladen 19 sept. 1932. Na zijn ochtendtocht met z'n volle bakkerskar ging Kok met een transportfiets naar de reeds in bedrijf gestelde cultuurboerderij en aan de Alkmaarseweg. Om die te bereiken moest hij met een pontje over de Westfriesevaart bij het latere land van de boer derij van Kroon. Zo'n pontje was met kettingen aan beide kanten van de vaart vastgemaakt en met zo'n ketting moest je jezelf naar de overkant trekken. Wanneer het stil weer was, ging dat wel redelijk, doch bij wind en onstuimig weer was het een hele opgave om met een transportfiets met een mand brood voorop veilig aan de overkant te komen. Het is meermalen gebeurd, dat hij met natte kleren thuis kwam. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de polder in 1980,waar pioniers in de Oude Beurs aan het woord waren, ver telde bakker Kok hier over. Als hij na een paar uur brood bren gen bij de Cultuuurboerderijen weer thuis kwam, was hij 2,50 rijker. Brood kostte in 1932 meen ik 13 cent per stuk, later 23 29

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 31