NOTULEN van de jaarvergadering, gehouden op 30 januari 2002 om 20.00 uur in de foyer van "De Oude Beurs" te Middenmeer. Opening Voorzitter C. Meeuwsen opent de vergadering met een woord van har telijk welkom. Niet alleen leden uit de Wieringermeer zijn aanwezig, maar zelfs uit de Noordoostpolder en Zuid-Hollandse eilanden. Een bijzonder woord van welkom aan burgemeester Spekreijse die deze avond voor de eerste maal de vergadering bijwoont. Ook het afgelopen jaar mogen wij ons weer verheugen in een groei van het ledental, aldus de voorzitter, maar het kan natuurlijk nog altijd beter! Helaas moest ook afscheid genomen worden van enkele leden door overlijden. De voorz. Verzoekt allen te gaan staan en vraagt een ogen blik stilte om hen te gedenken, te weten: Mw. V.d. Veen - Dreef, mw. Cevaal - Osté, hr. M.L. de Vries, J. Brugman en H. Feikes. Goedkeuring notulen De notulen van de jaarvergadering gehou den op 13 febr. 2001, opgenomen in de Kroniek nr. 28, worden goed gekeurd. Jaarverslag 2001 van de secretaris Het op papier toevertrouwde jaarverslag door mw. Teeling, die vanwege familieomstandigheden hedenavond niet aanwezig kan zijn, wordt door de voorz. voorgelezen en door de aanwezigen instemmend aangehoord. Verslag Archiefcommissie Mw. W. Maris doet verslag hiervan. De commissie bestaat uit 5 personen en komt iedere week met enthousi asme bijeen om het uitgebreide archief te selecteren en te rubriceren. In de nabije toekomst hoopt men het archief op te slaan in de compu ter. In het komende jaar zal aandacht besteed worden aan het project Afsluit- dijk, die 70 jaar geleden gereed kwam en de provincies Noord- Holland en Friesland dichter bij elkaar bracht. Verslag Redactiecommissie Het samenstellen van de inhoud van onze Kroniek, die driemaal per jaar verschijnt, aldus dhr. W. Datema, is iedere keer weer een hele opgave voor de redactieleden. De redactie is nog niet tevreden over de kwaliteit van het uiterlijk van de Kroniek. Op dit moment zijn we weer in overleg met de huidige druk ker, die sinds januari j.l. over nieuwe drukmachines beschikt. Wat dit betreft zijn de financiën natuurlijk ook niet onbeperkt. De redactie vindt het jammer dat er weinig reacties op de inhoud en de oproepen in onze Kroniek worden vernomen. Het is nog lang geen blad voor en door onze leden. Maar we blijven optimisten, en we staan open voor opbouwende kritiek, zo besluit dhr. Datema. 8

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2002 | | pagina 10