VAN DE REDACTIETAFEL Dit is alweer de laatste Kroniek van het jaar 2001. Dankzij de ingezonden kopij een extra dik nummer. We hopen nu werkelijk dat de kwaliteit van de afgedrukte foto's eindelijk wat beter wordt! We blijven het proberen. In deze uitgave treft u, naast de gebruikelijke rubrieken, "Het verhaal van mijn huis" van Irene Biesheuvel aan. Dit is een samenvatting van haar werkstuk tijdens de le cursus die in ons pand werd gegeven. Zij dook in de geschiedenis van de arbeiderswoningen langs de buitenwegen in onze polder. Daarnaast een interessant verhaal over leven en werken van pionier Th. Van Vegten. We kijken terug in de tijd en lezen over Cees van Kaam, de rijdende hoefsmid van weleer. Uit het blad "Pionier" hebben we een artikel overgenomen over de mechanisatie in de beginjaren van de Wieringermeer van de hand van Willem Ton. We hebben de nu 90-jarige M. de Jong te Wieringerwaard geïnterviewd over zijn ervaringen als voorwerker in het Joodse Werkdorp aan de Nieuwesluizerweg in 1936. Verder treft u aan een verslag van ons gesprek met Dik en Nel Rotgans te Slootdorp, die op 17 november j.l. de slagersdeur aan de Brink voorgoed op slot draaiden. Uiteraard ontbreekt er niet een verslag van de leerzame excursie naar Leeuwarden van de hand van Vera Scholten. Naast dit alles treft u, als in het vorige nummer, een oproep aan voor oud-Indiëgangers. Dit vanwege de misdruk in de vorige aflevering. Nieuw is de "Boekbespreking" die we voortaan zullen plaatsen. Hiervoor kiezen we steeds een boek uit het archief van het Genootschap. Met veel plezier hebben wij ook weer aan deze uitgave gewerkt. Wij wensen u veel leesgenot, goede feestdagen,- en kijken uit naar reacties en de inbreng uwerzijds. De redactie. N.B. De redactie houdt zich het recht voor om ingezonden artikelen o.a. vanwege plaatsruimte in te korten. 617

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2001 | | pagina 5