nistoriscrie yeueurienib. m Slootdorp keken enkele genodigden mee ten huize van de Fa. G. Struik, "Een wonder van techniek". Koperdiefstal Vijf mannen worden door de Rechtbank te Alkmaar veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf. Eerder dit jaar werd het vijftal door de Rijkspolitie op heterdaad betrapt bij het stelen van koper af komstig van een peilinstallatie van het Heemraadschap Wieringermeer Pseudo-vogelpest Op het bedrijf van de gebr. Zijl mans, Oostermiddenmeerweg 3 is pseudo-vogelpest uitgebroken. De onlangs gekochte 24 kippen moesten worden afgemaakt. Betreffende kippen waren gekocht van een handelaar in pluimvee en waren van praktisch onbekende herkomst. Er volgden nog vele vogelpestuit- braken!. Landbouwverfof Voortaan zullen alleen gedurende de laatste 14 dagen voor de zomervakantie kinderen z.g. 'landbouwverlof kunnen krijgen. Verlof gedurende de periode 1 tot 14 september zal niet meer worden verleend, dit i.v.m. het feit dat het nieuwe schooljaar dan net is begonnen. Nieuwe Boerenleenbank Op 25 okt.'51 vindt de feestelijke opening plaats van de nieuwe Boerenleenbank te Middenmeer. De nieuwe kassier is de heer L.J.A. Willems, als opvolger van de heer J.W.J. Aalders. De Fryske Krite,afd. Wieringermeer organiseert op 7 okt.'51 een Friese avond in Hotel Smit. Het toneelstuk "Pake" wordt door eigen leden opgevoerd. Interland voetbal Om de interland voetbalwedstrijd Nederland - Finland via de radio beter te kunnen volgen worden in de Wieringermeerbode de opstel lingen van beide elftallen afgedrukt. (Om uit te knippen). Abe Lenstra en doelman Piet Kraak zijn de bekendste Nederlandse spelers. Langer kerstvakantie De kerstvakantie is in 1951 met ruim een week verlengd met het oog op de schaarste aan brandstof fen. De Minister van Econ. Zaken verzoekt o.a. gemeentebesturen dringend om op zaterdagochtend de gemeentelijke diensten te sluiten. Ook het bedrijfsleven kreeg dit verzoek. Sinterklaas voor iedereen dezelfde In 1951 had Sint Nicolaas nog geen stand-in. Geëscorteerd door "De Wieringermeerruiters" bezocht de Sint om 13.30 u. W'werf, om 15.00 uur Slootdorp en om 16.00 u. Middenmeer. Ook de middenstanders van de 3 dorpen organiseren samen een St. Nicolaasaktie. Mevr. De Jong-Doppenberg te Middenmeer wint uiteindelijk de hoofdprijs een Berini-brommer met het ballerospel. 653

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2001 | | pagina 41