TOEN: 50 jaar geleden. Groot, groter, grootst. Landbouwer G. de Jong aan de Robbenoordweg oogstte een Eigen heimer consumptieaardappel met het respectabele gewicht van bijna V/2 kg. Bij W. v. Arendonk aan de Noorderkwelweg werd in het najaar een suikerbiet gerooid van 12 pond. H. de Graaf oogstte later een biet van 13 pond aan de Oosterterpweg. Nieuwe beheerder Hotel Lely Op 1 okt. 1951 neemt de heer Joop Duin Hotel Lely te Slootdorp in exploitatie. De laatste vijf jaar was de heer Duin werkzaam als ober in Hotel Smit te Middenmeer. Harddraverij en meer In sept. '51 wordt in Middenmeer voor het derde achtereenvolgende jaar een harddraverij gehouden. In de vooravond is er een (licht-) voetbalwedstrijd tussen een versterkt Flevo en de Grasshoppers uit Hoogwoud, en 's avonds laat een groots vuurwerk nabij de haven. Bekende duivenmelkers De duivensportvereniging"De Snel- vliegers Wieringermeer" hield een wedvlucht vanaf Duffel, 198 km. Gelost om 8.45 uur. De eerste duif werd om 12 uur 12.51 gerappor teerd. Snelheid 934,5 m. per min. De volledige uitslag luidde: J. Leeuw 1; E. Kox 2, 3 en 10; B. Toebak 4 en 5; C. Burm 6; P. Keet 7; M. Hamelink 8; N. Kuiper 9. Junioren: C. Kroeze 1; Th. Janssen 2, 3 en 4. Veilingprijzen Op de veiling te Medemblik (M.E.O.) brengen in september 1951 de aangevoerde tuinbouwpro ducten de volgende prijzen op: wortelen f. 13,-; uien f. 14,- en rode bieten f. 8,- De A-kwaliteit bloemkool liep van f. 35,- tot f. 43,-, de B-kwaliteit van f. 18,- tot f. 29,- Enkele partijen consumptieaardappelen gaan van de hand voor prijzen rond f. 8,50 per 100 kg. Groene kool bracht f. 15,- op. Eerste t.v.-beelden ook in Wie ringermeer Op de avond van 2 oktober '51 waren ook in de Wieringermeer verschillende mensen getuige van de eerste officiële uitzendingen van de N.T.S., (Nederlandse Televisie stichting), uit de studio te Bussum. De Fa. Roosendaal uit Medemblik stelden in De Maaier te W'werf be langstellenden in de gelegenheid getuigen te zijn van deze 652 In deze rubriek doen wij verslag van feiten en gebeurtenissen die 50 jaar geleden plaatsvonden in de Wieringermeerpolder. Als bron gebruikten wij de Wieringermeer- bode.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2001 | | pagina 40