OPROEP AAN OUD MILITAIREN INDIËGANGERS De Vereniging Oud Militairen Indiëgangers, afd. Wieringermeer en het Historisch Genootschap voor de Geschiedenis van de Wieringer meer zouden graag de periode 1945 - 1951, toen veel jonge Wieringermeerders als vrijwilliger of dienstplichtig militair naar Indië gestuurd zijn, in beefd willen brengen. Het moeten er ongeveer 80 geweest zijn. Daartoe vragen wij hen dit aan ons op te geven. Velen van hen zijn reeds overleden. Daarom vragen we ook de nabestaanden om te reageren. Ook zijn veel oud-militairen geëmigreerd of naar elders vertrokken. Mogelijk dat familie of bekenden ons aan gegevens omtrent hen kunnen helpen. Graag willen wij van hen het volgende weten: Naam en adres, (eventueel oud en huidig adres), bij welk iegeronderdee! gediend is, welke periode en waar betrokkene in Indië geweest is, en met welk troepenschip de overtocht is gemaakt. Mogelijk vergezeld van een foto uit die tijd. Van velen is voor het vertrek een officieel "statieportret" gemaakt. Maar ook andere foto's zijn welkom. Helaas zijn niet ailen teruggekomen. Een viertal van ons is op een van de "Erevelden" achtergebleven, te weten: Nic. Sijm, Piet Lockx Jan Maarten van Strien en Hotze Bekema. Nu het Monument voor de Gevallenen in de Tweede Wereldoorlog in onze gemeente verplaatst moet worden is bij de Gemeenteraad een verzoek ingediend, om de namen van de in Indië omgekomen militairen daarop een plaats te geven. Reacties graag aan: Bas Blijdorp, Stevinstraat 19, 1775 BP Middenmeer. Tel. 0227 501276. 650

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2001 | | pagina 38